150 den Fazla Yeni Emoji Hayatımıza Giriyor

0

 

Sosyal medyada emojiler önemli ifade aracı olmaktadır. Toplamda  157 den fazla  yeni emoji hayatımıza giriyor.Kırmızı ya da gri saçlı olan arkadaşlar, şimdi bu küçük resimlerle temsil edildiğini bilmekten mutluluk duyacak ve artık sadece düz saçlı bir emoji gönderme seçeneğine sahip olmayacaksınız. Bu doğru, arkadaşlar – kıvırcık saçlar nihayet burada, saçsız emojiler gibi. Yani eğer babana kel bir adam göndermek istiyorsan, bu çok kolay olacak.

Bu yeni emojiler, metin yoluyla kendinizi yeni yollarla ifade etmenize yardımcı olacak ve çok çeşitli yeni yüzlerin yanı sıra hayvanlar, nesneler ve semboller içerecek.

Unicode Version 11.0’da yeni temsil edilen sadece insanlar değil. Ayrıca bir tavus kuşu, bir su aygırı ve yaz için tam zamanında bir sivrisinek gibi 10 yeni hayvan var. Biraz daha az akademik bir şey arıyorsanız, bir kaykay, satranç piyonu ve bir korsan bayrağı da bulabilirsiniz.


Bu emoji’leri arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize göndermek konusunda çok heyecanlanmadan önce, yeni görüntülere erişebilmek için şirketlerin Unicode 11 desteğini eklemesi gerektiğini unutmayın. Apple ve Google’ın işletim sistemlerini güncellemelerini ve Twitter gibi şirketlerin de destek sunmasını bekleyebiliriz.

Yakında bütün bir takım kızıllar da dahil olmak üzere 160’dan fazla yeni emoji mevcut olacak. Çok kültürlü bir aile ailesine ek olarak, kıvırcık saç, gri saç ve hatta saç gibi birkaç farklı saç arasında seçim yapma seçeneğine de sahip olacaksınız. Daha geleneksel ifadeler söz konusu olduğunda, yakında üç kalp, bir yüz, bir yüz ifadesi, yalvaran bir yüz ve sıcak ve soğuk suratlar ile gülen bir yüz göreceksiniz.

Bununla birlikte, yeni emojiler telefonunuzda otomatik olarak görünmez; Apple ve Samsung gibi şirketlere, emojilerin kendi versiyonlarını tasarlamak ve bir yazılım güncellemesi biçiminde cihazlara aktarmak için hala devam ediyor.

Cevap Yaz

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.