2012 – 2017 Yılları Arası Tüm Dünyadaki Blockchain Wallet (cüzdan) Kullanıcılarının Sayısı

0

Aşağıdaki İstatistik, 2012’nin ilk çeyreğinden 2017 yılının ikinci çeyreğine kadar dünya genelindeki Blockchain Wallet (cüzdan) kullanıcılarının toplam sayısını göstermektedir. 2009 yılında Bitcoin sanal para biriminin oluşturulmasından bu yana Blockchain cüzdan sayısı artmaktadır ve bu rakam Temmuz 2017 itibariyle yaklaşık 15 milyon kullanıcıya ulaşmış durumdadır.
Grafikten de görülebileceği üzere 2017 yılı 1. Çeyreği ile 2. Çeyreği arasındaki cüzdan sayısındaki artış yaklaşık yüzde %15 dolayındadır.
2016-2017 yılları arasında 10 milyon yeni kullanıcı katılmıştır.
Siz de Blockchain dünyasına giriş yapmak isterseniz paribu ve bitcointürk gibi Türk borsalarının yanısıra Poloniex ve Bitstamp gibi dünya genelinde yaygın kullanılan borsaları kullanabilirsiniz.

Kaynak
Bloket 체인

“Usta bir iktisatçı…bir dereceye kadar matematikçi, tarihçi, devlet adamı ve filozof olmalı…Geçmişin ışığında, geleceği amaçlayarak bugünü çalışmalı. İnsan doğasının hiçbir parçasını, dikkatinin dışına atmamalı…Bir sanatçı kadar soğuk ve dürüst, buna karşılık bazen bir siyasetçi kadar dünyaya yakın olmalıdır.”. John Maynard Keynes

Cevap Yaz

Your email address will not be published.