2017 Yılındayız Fakat Neden Hala Kartvizitlere İhtiyacınız Var?

0

Kartvizitler özellikle Y ve Z kuşağı için eski moda bir iletişim aracı gibi görünebilir.Ancak kartvizit taşımak çok önemlidir, çünkü kartvizit kişilerin sizinle tekrar iletişime geçmesine izin vermeniz için kolaylık sağlar ve dijital iletişime kıyasla daha kişiseldir. Bu nedenle, kartvizitler yakın gelecekte de kullanılacaktır.İşinde profesyonel olan her birey mutlaka kartvizit kullanmalıdır.

Kartvizit, bir toplantıda biriyle tanıştığınızda,o kişinin yüzünüzü adınızla eşleştirmesine yardımcı olur ve sizi kolaylıkla hatırlamasını sağlar.Ayırca kişilere kartvizit verirken, sizinle iletişime geçmeleri için bir mesaj vermiş olursunuz. Bu yolla, sizi arayabilir,e-posta gönderebilir ya da en azından LinkedIn’de sizi arkadaş olarak ekleyebilirler.

Kartvizitler daha profesyonel görünmenizi sağlar: Bir kartvizit sahibi olmak, bilgilerinizi bir kağıt parçası üzerine yazmaktan çok daha profesyonel görünür. Buna ek olarak, herkesin kartvizitinin olduğu ve kartlarını birbirlerine verdikleri bir etkinlik düşünün.Bu durumda kartvizitinizin olmayışı sizi başkalarından kötü bir şekilde ayırır.

Dijital cihazlar ve akıllı telefonlar her yerde bulunabilirler fakat bilgi alışverişi yapmazlar. Her dijital cihaz birbiriyle uyumlu değildir.Bu yüzden bilgi alışverişi yapılması gereken durumlarda zorluk çıkar. Ayrıca, bazı insanlar hala akıllı telefonları kullanmayı tercih etmez.Tercih etseler bile  dijital olarak bilgi alışverişi yapmayı bilmiyor olabilirler. Bu nedenle, bir kartvizite sahip olmak böyle durumlarda büyük önem taşır.

“Usta bir iktisatçı…bir dereceye kadar matematikçi, tarihçi, devlet adamı ve filozof olmalı…Geçmişin ışığında, geleceği amaçlayarak bugünü çalışmalı. İnsan doğasının hiçbir parçasını, dikkatinin dışına atmamalı…Bir sanatçı kadar soğuk ve dürüst, buna karşılık bazen bir siyasetçi kadar dünyaya yakın olmalıdır.”. John Maynard Keynes

Cevap Yaz

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.