iktisadi Ekonometrik Analiz ve Ekonomi Blogu

2020 Yılına Kadar Amerika’nın Email Pazarlama (Email Marketing) Tahmini Giderleri

0

2015 yılı itibariyle dünyadaki kayıtlı email adresi miktarı 2.500 Milyon’dur. Bu email adreslerinin 233 Milyon’u Amerikalılara ait hesaplardan oluşur. 2020 yılı sonu itibariyle Amerika’da tahmin edilen email kullanıcısı sayısı 254,7 milyon kişi olacaktır.
Bu veriler işin pazarlama boyutunun büyüklüğünü de ortaya koymaktadır.
Amerika’da Pazarlama aktiviteleri bütçesinin yaklaşık olarak %47’lik kısmını email pazarlama çalışmaları oluşturmaktadır. Son yapılan araştırmalara göre bu kullanıcıların yarısından fazlası önümüzdeki yıllarda email pazarlama bütçesini arttırmayı planlamaktadır.

2016 yılı itibariye Amerika’nın email pazarlama harcamaları 2,07 Milyon dolar olup, 2019 yılı itibariyle beklenen rakam 2,90 milyon dolar olması bekleniyor.
Aynı şekilde 2019 yılında Amerika’daki kayıtlı email adresi sayısının 251,8 Milyon olması tahmin edilmektedir.

“Usta bir iktisatçı…bir dereceye kadar matematikçi, tarihçi, devlet adamı ve filozof olmalı…Geçmişin ışığında, geleceği amaçlayarak bugünü çalışmalı. İnsan doğasının hiçbir parçasını, dikkatinin dışına atmamalı…Bir sanatçı kadar soğuk ve dürüst, buna karşılık bazen bir siyasetçi kadar dünyaya yakın olmalıdır.”. John Maynard Keynes

Cevap Yaz

Your email address will not be published.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.