2023’te Dünya Çapında 600 Apple Mağazası Olacak

0

Apple 2023 yılında 600 mağaza ile dünya çapında Apple mağazalarının sayısında güçlü bir büyüme yapacak.

Bugün 511 tane Apple perakende mağazası var. 2023 yılında açık bir artış olduğunu öngörülmektedir. 600 mağazaya, çoğunlukla Çin’de (şu anda 50 Apple Store’u sayıyor) ve Hindistan’da açılması bekleniyor. Toplamda, bu Apple’ın mağazalarında en az 80.000 çalışan istihdam edilecektir.

Apple’ın başarısının özünde “kalite, tasarım, deneyim, ilham, kullanım kolaylığı ve gizlilik değerleri” yer almaktadır . Analist, bir Apple Store’u ziyaret ederken gelen beş ana adımı tartışıyor. Her şeyden önce, odanın estetiği,kendine has yapısı ve belirli bir mimari duruşu olucak(Milan’daki Apple Store’un son açılışına bakın); Genius Bar’ın teknik desteğinin yanısıra, çalışanların memnuniyetini ve hızlı bir şekilde doğru kişiyi hedef alması, daha sonra çalışanların verdiği tavsiyelerin kalitesi.

Son olarak, Today At Apple’ın ilham kaynağı Apple Store’da her gün yeni deneyimler yaşar ve ziyaretçilerine Apple ürünlerini kullanmaları için benzersiz yollar öğretir.

 

2001 yılında açılan ilk Apple Store ve Steve Jobs ve Ron Johnson’ın politikası, markalı ürünlerin öğrenimini kolaylaştırmak ve müşteri Genius Bar’ı beklerken destek sağlarken teknolojiye erişimi kolaylaştırabilecek bir uzman ekibi önermek oldu. 2014’ten beri, çevrimiçi hizmetle ilişkili perakende satış noktalarını yöneten Angela Ahrendts tarafından geliştirilmekte olan bir stratejidir.

Cevap Yaz

Your email address will not be published.