6 Önemli Girişimciden Ders Niteliğinde Tavsiyeler

0

Girişimcinin yolculuğu, zorlu ve aydınlatıcı derslerle doludur. Aşağıda size bu yolda yardımcı olacak bir kaç başarılı girişimcinin deneyimlerini paylaşıyoruz;

Kevin Harrington
1. Zamanınız en büyük kaynaktır ve geçen zaman sizin için geri alamadığınız önemli bir kayıptır. Hayatınızı ve işinizi, değer verdiğiniz şeylerle aynı hizada olacak şekilde önceliklendirmek zorunludur.
Koşuşturma ve geleceğe bakmak önemli olmakla birlikte, hayata değerini veren şeylerin ne olduğunu sorgulamak başarı için gerekli ve önemlidir.

 

Michael Alden
2. Merak edin. Zihninizi yeni fikirlere açık tutarak ve yeniliği benimseyerek, kendiniz için fırsatlar yaratırsınız. Kendinizi çok sayıda işe ve ürüne maruz bırakmanın tersine, gözlerinizi her zaman açık tutarsanız ve olaylara farklı açılardan bakma yeteneğinizi geliştirirsiniz.

İki yıl önce Bitcoin’in çıkışı oldukça komik gelmişti ve ilgilenmemiştim. O zaman, Bitcoin yaklaşık 500 $ değerinde idi. Bugün, yazdıkça değerinin yüzde 1.000’den fazla artışı ile 5.700 dolar değerinde.

Şimdi, bir Cryptocurrency uzmanı değilim ama konu ile ilgilenmeye başladım. Aslında bu konuda büyük bir bir fırsat geçti.
Yeni fikirler veya tamamen yeni işletmeler hakkında bilgi edinmek için zaman ayırın. Açık ve meraklı kalırsanız, bugünün yıkıcı çağında gelişmeye ve büyümeye devam edeceksiniz.

Com Mirza
3. Düşüncelerinizi ve duygularınızı ezberleyin.
Derslerimin çoğu başarısızlıklardan, gerilemelerden ve yenilgilerden geldi. Ağrılı olmasına rağmen, büyümek için kendine güven bilincini geliştirdiler. Düşüncelerimi ve duygularımı ustalaştırmam için beni vakit geçirmeye zorladılar.

Ben öfkemi çok kaybederdim. Dağınık düşünceler ve kırılmış duygulara sahip bir girişimciyseniz, yolunuza atılan her hızlı topa yanlış tepki göstersiniz ve bu durum daha fazla gerileme, daha büyük mağlubiyetler ve kaotik yukarı ve aşağı döngülerle sonuçlanır.

Marina Rose
4. Kendinize ve sezgilerinize güvenin
Şu an beyninizi kazanmak için yeniden programlamaya çalışmanın en önemli zamanıdır. Özgün hedeflerinizi belirledikten sonra dirençten daha fazla “akış” yaşayacaksınız, daha üretken ve yaratıcı çalışacaksınız.

AJ Rivera
5. İmparatorluk inşaatçılarını güçlendirin.
Yalnızca siz değil aynı zamanda takımınızdaki herkes, istedikleri her şeyi ve her şeyi yapabilecekleri bir ortam oluşturun. Mücadele eden müteşebbisler olarak, başkalarının müşterilerimizi “çaldıklarını” söyleyen güvensiz ve korkulu davranıyoruz. Yine de, sizinle birlikte gelişebilecekleri bir ortam yaratmazsanız, gezegeninizde en iyi “imparatorluk kurucularını” asla cezbetmeyeceksiniz.

Danny Morel
6. Yoldan çekilin.
Liderlik vizyonunun tüm ekibe kazandırılması, takımınızın amaçlarını gerçekleştirmek için ideal seviyeye gelmek demektir. Önce kendinize güvenerek başlayın ve kuruluşunuzdaki kilit oyuncuların liderlik dönüşümlerini tamamlamalarına izin verin.

Cevap Yaz

Your email address will not be published.