Adsense Olmadan YouTube’da Para Kazanmanın 3 Yolu

0

YouTube’da video üretmek, doğru şekilde uygulanırsa çok karlı olabilir.
Maalesef birçok yeni YouTube içerik oluşturucusu (youtuber), kaliteli videolar oluşturduklarında ve videolarında sadece reklamların gösterilmesine izin verirlerse nakit akışı sağlanacağını düşünüyor. Ancak, bu video yaratıcılarının birçoğu YouTube’un aslında sürdürülebilir bir gelir kaynağı olmadığını kısa bir sürede öğrenecekler. Kesin bir sayı vermek imkansız olsa da, bir videonun her bin görüntüleme için yalnızca bir dolar kazandıracağı tahmin edilebilir.

YouTube neden video ekleyenlere para ödüyor?
Her şeyden önce, bunun YouTube’un platformu olduğunu ve yaratıcılarına ödeme yapma sorumluluğu olmadığını unutmayalım. Peki, içerik oluşturucular sürdürülebilir bir gelir yaratmak için YouTube’u nasıl kullanabilir?

Bağlı pazarlama – Affiliate Marketing
Bu, YouTube’da para kazanmanın en popüler yöntemlerinden biridir. Satış ortağı pazarlaması, başkalarının ürünlerini sattığınız pazarlamadır ve sattığınız her bir ürün veya hizmet için hesabınıza bağlı bir özel URL üzerinden bir komisyon alırsınız.
Tek yapmanız gereken, sevdiğiniz bir ürünü vurgulayan bir video hazırlamak, izleyicilere ilginizi çekiyorsa açıklamadaki bağlantıyı tıklatmalarını tavsiye etmek.

Kendi ürünlerinizi satmak
Örneğin, 50 $ karşılığında sattığınız bir mini çevrimiçi eğitim programı oluşturduğunuzu varsayalım. Çok değerli bir video yapmak isteyeceksiniz ve daha sonra video kaydının sonunda daha fazla değer elde etmek için ders satmak isteyeceksiniz. Bu videoda 1.000 gösterimde YouTube AdSense size yaklaşık 1 ABD Doları ödeyecek, ancak kitlenizin yalnızca yüzde 0,5’ini kursunuzu satın almaya ikna edebildiyseniz (beş izleyici), kendi ürününüzden toplamda 250 USD kazanç elde edersiniz. Bu nedenle, YouTube’un ödeyeceğinden daha fazla para kazanmak için kendi ürününüzü satabilirsiniz.

Danışmanlık
Sonuçta, YouTube’da para kazanmanın en hızlı yolu, bir tür değer satmaktır. Video yüklemek ve en iyisini ummak yeterli değil.
Birçok içerik oluşturucusu, yalnızca YouTube’a video yüklemelerinin, izleyicilerin reklamları açması ve gelirlerinin içeri girmesini sağlamasına ihtiyaç duyduklarına inanıyor. Bu yalnızca, videonuzdan sürdürülebilir olmayan pasif bir gelir elde etmek istiyor iseniz doğrudur.
Eğer bir konuda bir uzmanlığınız var ise, kendi websitenizi açıp videolar ile kendi pazarlamanızı yaparak hizmetlerinizin satışını gerçekleştirebilirsiniz.

Cevap Yaz

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.