Akıllı Telefonlar, Dünya Genelinde Tablet Piyasasından Pay Almaya Devam Ediyor – 2018

0

Tabletlerin popülaritesi gittikçe zayıflıyor.
EMarketer’ın dünya çapındaki tablet kullanıcılarının tahminlerine göre, 2017 yılı sonunda internet kullanıcıları arasındaki tablet kullanıcı penetrasyonu ilk kez düşüş gösterdi.

Bu yıl dünyadaki internet kullanıcılarının% 32,9’u tablet kullanacak ve 2016’da bu oran % 33,2’di. Tablet kullanımının zaman içerisinde düşmeye devam etmesi ve internet kullanıcılarının penetrasyon oranının 2021 yılına kadar % 31’in altına düşmesi bekleniyor.

eMarketer’in tahmini, özellikle gelişmiş pazarlarda tablet kullanımının istikrara kavuştuğunu ve az ya da hiç büyümediğini gösteriyor.

Özellikle Çin ve Hindistan gibi gelişmekte olan ülkelerdeki tüketicilerin, çevrimiçi ihtiyaçlarının çoğunda akıllı telefon kullanmaya daha istekli olduklarını gösteriyor. Buna ek olarak, WeChat, WhatsApp ve Facebook Messenger gibi mesajlaşma servislerine ve bu pazarlardaki sosyal medya uygulamalarına olan talep, mobil İnternet kullanımını daha da tetikledi.

EMarketer’daki analisti tahmin eden Cindy Liu, Araştırmasında; “Tabletin kullanımındaki durgunluk, akıllı telefonların popülaritesindeki artıştan doğrudan etkileniyor” dedi ve “Videoları izlemek, çevrimiçi alışveriş yapmak ve satın almak ve oyun oynamak gibi tabletleri ilk etapta popüler hale getiren etkinlikler, şimdiye kadar olduğundan daha büyük ve güçlü olan akıllı telefonlara geçiyor” diye ekledi.

“Usta bir iktisatçı…bir dereceye kadar matematikçi, tarihçi, devlet adamı ve filozof olmalı…Geçmişin ışığında, geleceği amaçlayarak bugünü çalışmalı. İnsan doğasının hiçbir parçasını, dikkatinin dışına atmamalı…Bir sanatçı kadar soğuk ve dürüst, buna karşılık bazen bir siyasetçi kadar dünyaya yakın olmalıdır.”. John Maynard Keynes

Cevap Yaz

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.