iktisadi Ekonometrik Analiz ve Ekonomi Blogu

Algida Reklamı ve Dönemsel Ürünler

0

Ürün gruplarının farklı müşteri kitlelerine hitap etmesi nasıl çok doğalsa farklı mevsimlere hitabı da aynı şekildedir. Bunu meşrubat ve dondurma reklamları ile çay ve kahve gibi ürünlerde yıl içerisinde sıklıkla görmekteyiz. Bu durum aynı zamanda üreticiler açısından tüketiciye yıl boyunca kendilerini unutmamaları için farklı şekillerde ürünlerini hatırlatma yolları aramalarına neden olmaktadır.

Üreticinin burada ilk dikkat edeceği nokta tüketiciye ürünün kullanım çeşitliliğini göstermektir. Şayet bunu yapabilirse ürünün kullanım ya da tüketim dönemini daha geniş bir aralığa yayabilir. Bu da firma için üretim ve kazanç avantajlarını beraberinde getirecektir.

Genel olarak Algida’nın kış döneminde yürüttüğü reklam stratejisini bu duruma örnek olarak gösterebiliriz. Son reklamlarından olan Nogger marka dondurması için olanı da bunun örneklerindendir. İzlediğimiz reklam ile ürünün kışın da tüketilebileceğini esprili bir şekilde anlatılmaktadır. İki gencin Nogger’ı anması ile başlayan reklam esas mesaj ile son bulmakta ve bu sayede ürünün kışın da tüketimini teşvik etmektedir.

Sosyal Bilimler Uzmanı; hayata olumlu katkılar yapmak için kalemini, topluma faydalı olmak için de ilmin derinliğini kullanan acemi bir profesyonel.

Cevap Yaz

Your email address will not be published.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.