Amazon Çocuklar İçin Özel Bir Hesap Sunacak

0

Amazon bu gezegendeki en büyük online perakende satış kanalı olmanın sorumluluğunu yıllardır üzerinde taşıyor. Önümüzdeki dönemde bu misyonun devamı olan yeni bir karar alan firma, 18 yaşından küçük gençler için özel bir hesap üzerinde çalışıyor.

Bloomberg’e konuşan kaynaklar, ebeveynlerinin izni olmadan bir bankada hesap açamayan gençler için Amazon’da hesap benzeri bir ürün sunma konusunda görüşmelerde bulunulduğunu söylüyor.

Amazon gençlere daha çok ulaşmayı planladığı için, bu yaş grubuna ve kredi kartına sahip olmayan kişilere hitap etmek istiyor.

Amazon, daha önce Amazon Cash ile finansal hizmet alanına girmişti. Bu da alışveriş yapanların fiziksel mağazalardan Amazon hesaplarına para gönderebilmelerini sağladı.

Gençler için çıkacak yeni hesaplar ise başlangıçta banka hesaplarına sahip olamayanlar için bir alternatif sunacaktır.

Bu konuda Amazon’un yaşayabileceği en önemli sorunlardan biri de gençlerin internetten alışveriş yapmak yerine fiziksel mağazalara gitmeyi tercih etmeleri olacaktır. Arkadaşlarınızla alışveriş merkezinde takılmanın geleneği dünyanın neresinde olursa olsun dijital çağa henüz tam olarak kaybetmedi.

Diğer endişelerden biri de; Amazon gençlerin 18 yaşına gelmeden önce tüm harcama alışkanlıkları da dahil olmak üzere birçok kişisel bilgiye erişebilecek.

 

Cevap Yaz

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.