Apple Haritalar’ın Google Haritalar’dan Daha İyi Olduğunu Gösteren 5 Sebep

0

Apple Haritalar’ın Google Haritalar’dan Daha İyi Olduğunu Gösteren 5 Sebep

Navigasyon uygulamalarına gelince, Google haritaları kesinlikle aklımıza gelen ilk uygulamalardan biri. Şaşırtıcı bir şekilde, çoğu Apple kullanıcısı iOS tarafından sunulan varsayılan navigasyon uygulamasını seçmek yerine Google Haritalar’a güveniyor . Başlangıçta, Apple Haritalar’ın zor bir başlangıcı vardı ve kullanıcılar tarafından bir navigasyon uygulaması olarak tercih edilmedi.

Ancak zamanla geliştiriciler, Apple Haritalar’ı güncellemek için çok fazla zaman ve çaba harcadılar ve şimdi sunmadığı bir şey yok. Aslında, bugün Apple haritalarının Google haritalarından daha iyi bir seçim yapabilmesinin beş nedenini tartışacağız.

Öyleyse, her birini ayrıntılı olarak tartışalım.

1. Geçiş Modu

Hepimiz Google’ın sokak görünümü modunun farkındayız, değil mi? Pimi düşürdüğünüz her yerde çeşitli konumların panoramik manzaralarını deneyimlemenizi sağlar. Aynı şekilde, Apple, aslında üzerinde uçtuğunuz gibi şehrin 3D turuna katılmanıza olanak veren Flyover modu olarak adlandırılan yenilikçi bir şey de tanıttı. Geçiş modu, aynı zamanda, istediğinizde içeri / dışarı eğebileceğiniz, telefonunuzu eğebileceğiniz ve haritanızda gezinebileceğiniz bir helikopter yolculuğu deneyimi sunar. Bu, Apple Haritalar tarafından sunulan en iyi özelliklerden biri ve kesinlikle bir tür deneyim. Şu anda yüzlerce şehir, Flyover modu uyumluluğu sunuyor. Bir şehri arayın ve ekranda “Flyover” düğmesine dokunun.


2. 3D Gezinme

Google Haritalar uydu görüntüsü, navigasyon sırasında devasa bir görüntüdür. Benzer bir şekilde, Apple Haritalar artık A noktasından B noktasına kadar yolunuzu daha iyi görebilmek için 3 boyutlu navigasyon modu sunuyor. Apple haritalarında 3D modunu kullanmak için navigasyon sırasında sadece iki parmağınızı yukarı kaydırın.


3. Uber ve Lyft

Google Haritalar’ın çalışması Uber ile mükemmel bir entegrasyona sahipken, Apple haritaları artık hem Uber hem de Lyft desteğini sunuyor. Bir yolculuk yaparken her iki uygulamanın oranlarını karşılaştırabilir ve ardından seçiminizi yapabilirsiniz.

4. Geliştirilmiş Havaalanı Haritaları

Kabul et ya da katıl, ama Apple Maps mutlaka Havaalanı haritalarına geldiğinde harika bir iş çıkarır. Artık en yakın Starbucks veya Costa’yı ve bir seferde istediğiniz tüm bilgileri bulabilirsiniz. Terminaller, Check-in masaları, Gates, Çanta İddiaları, Yiyecek, İçecekler, Mağazalar ve Tuvaletler’i de görebilirsiniz.

5. Daha İyi Hava Durumu Uygulamaları

Apple Maps hava güncellemelerini tamamen yeni bir seviyeye taşıdı. Hepimizin bildiği gibi, Google Haritalar şehirler ve yerler için mevcut hava koşullarını listeler, ancak Apple Haritalar’da belirli yer işaretlerinin hava durumunu da görebilirsiniz. Harita simgesinin sağ alt köşesindeki küçük simgeye dokunmanız yeterli. Ayrıca, ekranda daha fazla bastırdığınızda belirli bir konumun dokuz günlük hava durumu tahminlerini görüntüleyebileceksiniz.

Cevap Yaz

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.