Apple Katlanabilir Telefon Üretecek

0

Apple Katlanabilir Telefon Üretecek

Apple önümüzdeki iki yıl içinde katlanabilir bir iPhone yapabilecektir. Teknolojik çalışma ve altyapı hazırlama çalışmalarına başlanmıştır.

Bir Wall Street firması Apple’ın iki yıl içinde piyasaya sürülmesi için katlanabilir bir iPhone üzerinde çalıştığını duyurmuştur. Bank of America Merrill Lynch, Apple’ın CNBC tarafından duyurmuş olduğu tamamen yeni bir iPhone tasarımı yapmak için Asya ortaklarıyla çalıştığını söylemiştir.

Uzman analist Wamsi Mohan, bugün Asya’daki birkaç Apple tedarikçisiyle görüştükten sonra müşterilere bir not yazdığını söylemektedir. Bu notunda Mohan, “iPhone’ların, OLED versiyonları için büyük ölçüde değişmediğini düşünüyoruz, ancak boyut değişikliklerinin geçmişte bir katalizör olduğu kanıtlandı” diyor ve ekliyor: “Bizim çaraştırmalarımız ve deneylerimiz de Apple’ın katlanabilir bir telefon üzerinde çalıştığını gösteriyor.” 2020 yılında katlanabilir telefonların lansmanının yapılabileceğini de eklemiştir.

Kore medya kuruluşu 2017 ekim ayında Apple’ın LG ile birlikte çalıştığını belirtmiştir. Apple’ın 2020’de üretime başlayabilecek katlanabilir OLED panelleri sipariş edeceğini açıklamıştır.

Samsung ve Lenovo, telefonları katlanabilir ekranlarla tanıttılar ancak piyasada böyle bir cihaz piyasaya sürülmedi. Dışarıdaki patentler ve gösteriler göz önüne alındığında, katlanabilir ekranların hayatımıza girmesi çok da geç olmayacak gibi görülmektedir.

Cevap Yaz

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.