Apple’ın En Çok Para Kazanan 23 Mesleği

0

Apple çalışmak için zorlu ve zorlu bir yer olarak bilinir ama orada çalışan ödülleri vardır.
Glassdoor’dan gelen verileri kullanarak , en yüksek ödemeli işleri Apple’da, bonusları dahil etmeden derledik. Aşırı aykırı değerleri önlemek için, beş veya daha fazla çalışan incelemesine sahip Glassdoor listelerini ekledik. Bu nedenle, CEO Tim Cook ve yönetici ekibi gibi çok üst düzey yöneticiler listelenmiyor.

23. Donanım Tasarım Mühendisi – ASIC mikroçip

Maaş: 157,780 ABD doları
Bir donanım tasarım mühendisi oluşturması, yeni cihazlar için tasarımların hazırlanmasında ve prototip oluşturulmasında bir uzmandır. Apple’da, ASIC tasarım mühendisleri uygulamaya özgü tümleşik devrelerin (ASIC) veya Apple’ın aygıta özel mikroçiplerini tasarlayan ekiplerdir.

22. Üst Düzey Fizik Tasarım Mühendisi

Maaş: 162,988 ABD doları
Tasarım yapıldıktan sonra fiziksel tasarım mühendisleri devralınır. Apple’ın üst düzey bir fiziksel tasarım mühendisi, ekibin, yeni cihazların fiziksel modellerini “prototip oluşturmak, modifiye etmek, değerlendirmek ve değerlendirmek” için tasarlayacağı gibi, tasarım özelliklerine uygun olarak, PayScale üzerinde bulunan iş açıklamasına göre liderlik edecektir .

21. Yazılım Mühendisliği Müdürü

Maaş: 163,212 ABD doları
Yazılım mühendisliği yöneticileri, iOS ve MacOS güncellemelerini oluşturmaktan ve uygulamalar oluşturmaktan sorumlu ekipleri denetler ve yönetir. Salary.com’a göre bu rol bir lisans derecesi gerektiriyor .

20. Tedarik Müdürü

Maaş: 164,998 ABD doları
Satın alma yöneticileri olarak bilinen tedarik yöneticileri, tedarikçilerin taleplerini yöneten finans veya lojistik departmanında çalışmakta ve ekibi bütçede tutmak için satın alma stratejileri oluşturmaktadır.

19. Kıdemli Ürün Pazarlama Müdürü

Maaş: 167,133 ABD doları
Apple’ın bu kadar başarılı olmasının bir nedeni, akıllı ve yenilikçi pazarlama kampanyalarıdır. Şirketin Apple’ın ürünlerini anlayan harika bir pazarlama yöneticisi için en iyi doları ödemeye istekli olduğu açıktır.

18. Yazılım Geliştirme Müdürü

Maaş: 168,692 ABD doları
Apple, çeşitli ürünleri üzerinde çalışmak için bir ton geliştiriciden yararlanıyor, bu yüzden yetenekli liderleri yönetmek için işe almak önemlidir. Apple’ın yazılım mühendisliği bölümlerindeki üst düzey pozisyonlar genellikle 10 yıl veya daha fazla deneyim gerektirir.

17. Kıdemli Finans Müdürü

Maaş: 170.053 ABD doları
Bir üst düzey finans yöneticisi, sermaye ile ilgili kararlardan sorumludur ve bu sayıları yöneticilere iletmek için varlıklar ve satışlar hakkında bilgi toplar. En temel anlamda, üst düzey finans yöneticileri paranın nasıl harcayacağına veya – Apple’ın davası gibi büyük bir şirkete – departmanının paranın payının nasıl harcanacağına karar verirler.

16. Kıdemli Ürün Müdürü

Maaş : 170.000 $
Apple’da organizasyonel verimlilik ve gizlilik önemlidir, bu nedenle bu ideallere saygı duyan ürün yöneticilerine ihtiyaç duyulur. Bir ürün yöneticisi olarak, ürün yol haritaları oluşturup yönetmeniz, ekibiniz için dönüm noktaları belirlemeniz ve Apple’ın yanı sıra paydaşların diğer bölümlerine ürün girişimleri iletmeniz gerekir.

15. Uygulamalar Yazılım Mühendisi V

Maaş: 175,307
Apple, yazılım mühendisliği adayları için güçlü tasarım ve programlama becerileri gerektirir. Romen rakamı “V”, bunun daha deneyimli bir mühendis için daha üst düzey bir başlık olduğunu gösterir.

14. Kıdemli Operasyon Müdürü

Maaş: 179,211 ABD doları
Bir şirketin tek bir ekip olarak çalışmasını sağlamak için kıdemli bir operasyon yöneticisi sorumludur. Verimlilik hedeflerine ulaşılmasına yardımcı olan en yüksek şirket verimliliğini (örneğin, en iyi uygulamalar için şirket içi rehberler, izleme bütçeleri) sağlamak için süreçler ve prosedürler oluştururlar.

13. Mühendislik Müdürü

Maaş : 180,467 ABD doları
İş tanımı hangi departmanda çalıştığına bağlı olarak değişir, ancak Apple’daki mühendislik yöneticilerinin ekipleri verimli bir şekilde yönetmeleri, kullanıcı arayüzleri geliştirmeleri ve bir Apple iş tanımında dediği gibi JS ve CSS kullanarak ön uç uygulama kodunu sunmaları beklenir .

12. Yazılım Mühendisi V

Maaş: 181.000 ABD Doları
Bu pozisyondaki bir kişi tipik olarak yazılımı, uygulamaları ve işletim sistemlerini yazar, tasarlar, geliştirir ve değiştirir. Kariyer türü Monster’daki örnek bir iş tanımına göre, bu tip bir iş genellikle sekiz ila 10 yıllık bir önceki deneyim gerektirir .

11. Endüstriyel Tasarımcı

Apple’ın Tasarımdan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Jonathan Ive, 9 Ekim 2014 tarihinde San Francisco, Kaliforniya’da Yerba Buena Sanat Merkezi’nde düzenlenen Vanity Fair Yeni Kuruluş Zirvesi’nde ‘Genius by Design’ olarak sahneye çıktı. (Fotoğraf Vanity Fair için Kimberly White / Getty Images) Kimberly White / Getty
Maaş: 182,823 ABD doları

Apple’daki endüstriyel tasarımcılar, Apple ürünlerinin ürünlerinin nasıl göründüklerini ve hissetmelerini sağlamaya çalışıyorlar. Jony Ive, Apple’ın Tasarım Direktörü olmaktan çıkarılmadan önce şirketin endüstriyel tasarım ekibini denetliyordu.

10. Kıdemli Yazılım Mühendisliği Müdürü

Maaş: 194,786 ABD doları
Apple’ın iş modeli, yazılımın tasarımına ve geliştirilmesine büyük ölçüde bağlıdır. Yazılım Mühendisliği Yöneticilerine ek olarak, Apple, lojistik denetlemek için kıdemli yazılım mühendisliği yöneticilerine sahiptir.

9. Mühendislik Müdürü II

Maaş: 197,393 ABD doları
Apple’da bir mühendislik müdürü olmak için, ” LinkedIn’de bir iş ilanına göre, sorunların yeni ve yenilikçi yollarla çözüldüğü dinamik ve yaratıcı bir ekip ortamı yaratan, yüksek oranda kendini motive eden bir birey olmalısınız .” Bilgisayar bilimlerinde lisans veya yüksek lisans derecesine sahip olmalı ve çip (SoC) devre tasarımı konusunda bir sistem anlayışına sahip olmalıdırlar.

8. Yönetici III

Maaş : 200,033 ABD doları
Bir yönetici oldukça genel bir terimdir, ancak Apple’ın üçüncü seviye (III) yöneticisinin büyük olasılıkla takımların daha büyük organizasyonlarda düşmesi durumunda ekipleri takip etmede büyük sorumlulukları vardır.

7. Yazılım Mühendisliği Müdürü II

Maaş : 201,512 ABD doları
Yazılım mühendisleri herhangi bir teknoloji şirketinin can damarıdır, bu yüzden deneyimli mühendislik yöneticilerinin tazminat açısından en üst sıralarda yer almaları sürpriz değildir.

6. Kıdemli Mühendislik Müdürü

Maaş: 204,100 ABD doları
Bunun gibi üst düzey bir iş genellikle yaklaşık 10 yıllık bir deneyim gerektirir.

5. Yaratıcı Yönetmen

Maaş : 210.000 $
Tasarım ve yürütmenin kilit önem taşıdığı Apple gibi bir şirkette, yaratıcı bir yönetmen rekabetten ayrı ürünlerin kurulmasında büyük rol oynar. Apple’ın yaratıcı bir yönetmeni, iletişim ekibini reklam, pazarlama ve tanıtım ile ilgili her şeye yönlendiriyor.

4. Kıdemli Danışman

Maaş: 213,579 ABD doları
Bu tür bir rol muhtemelen sekiz ila 10 yıllık bir deneyim gerektirebilir. Apple gibi büyük bir teknoloji şirketinde, bu roldeki bir avukat, emlak anlaşmaları, etik ihlaller ve ticari marka anlaşmazlıkları ile ilgili her şeyi ele alabilir.

3. Yazılım Mühendisliği Direktörü

Maaş : 230,551 ABD doları
Daha yüksek mühendislik liderliği seviyelerinde, maaş orantılı olarak artar.

2. Yönetmen

Maaş: 254.000 ABD Doları
Apple’da, bir “yönetmen”, şirket genelinde çeşitli rollerin herhangi birinde üst kademe yöneticidir.

1. Kıdemli Direktör

Maaş: 309,113 ABD doları
Üst düzey bir yönetici, yönetim sürecine bir sürü deneyim getirmeniz beklenen üst düzey bir liderlik pozisyonudur.

Cevap Yaz

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.