Aylık Aktif WhatsApp kullanıcılarının Sayısı 2013-2017

0

Aşağıdaki istatistik, Temmuz 2017 itibarıyla dünya çapında aylık WhatsApp kullanıcılarının sayısını göstermekte (Milyon Kişi). Bu ayın başında, mobil mesajlaşma uygulaması , Şubat 2016’da 1,3 milyardan fazla aylık aktif aktif kullanıcı olduğunu bildirdi. Bu rakamlara göre şu an dünyanın en popüler mobil uygulamalarından biri olarak gösterilebilir.

Şubat 2014’te sosyal ağ Facebook 19 milyar ABD doları bedelle WhatsApp’ı satın almıştı. WhatsApp, mesajları iletmek için internete dayanan akıllı telefonlar için çapraz platform tabanlı bir anında mesajlaşma servisidir. Özellikle uluslararası veya grup mesajlaşma için, SMS ile operatör tarafından fatura edilen kısa mesajlara çok önemli bir alternatiftir. Mobil mesajlaşma uygulaması, kullanıcıların metin, resim ve video mesajlarını paylaşmalarını sağlar.

WhatsApp özellikle ABD dışındaki pazarlarda popüler iken WeChat, LINE veya Kakaotalk gibi Asya tabanlı sosyal mesajlaşma uygulamalarından gelen güçlü rekabetle karşı karşıya.

“Usta bir iktisatçı…bir dereceye kadar matematikçi, tarihçi, devlet adamı ve filozof olmalı…Geçmişin ışığında, geleceği amaçlayarak bugünü çalışmalı. İnsan doğasının hiçbir parçasını, dikkatinin dışına atmamalı…Bir sanatçı kadar soğuk ve dürüst, buna karşılık bazen bir siyasetçi kadar dünyaya yakın olmalıdır.”. John Maynard Keynes

Cevap Yaz

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.