Başarılı İnsanların Ortak Özellikleri

0

Başarı aslında hedefe ulaşmak demektir.Başarılı olmak kader midir peki? Tabiki hayır.Her başarının ardında bir emek ve çaba vardır.Çok başarılı insanlar neden başarılı peki? Onlar herkesten farklı olarak çalışır.Peki başarılı insanlar neler yapar? Ortak ozellikleri nelerdir? Ben kısaca bunları anlatacağım;

-MEŞGULDÜRLER
Başarılı insanların nadiren boş zamanları vardır.Onlar süreklı olarak bırseylerle ugrasıyorlar.Girişimci iseniz haftada 80-100 saat çalışmak zorunda olabilirsiniz (ELON MUSK). Bu insanlar boşa zaman geçirmezler ve sürekli çok az zamanları vardır.

-ERKEN KALKARLAR
Başarılı insanlar genel olarak erken kalkıp herkesten önce güne başlarlar.Sabah erken vakıtlerde kendilerine zaman ayırırlar, maillerine cevap verirler ve spor yaparlar.böyle güne başlayanlar daha mutlu olma eğilimi gösterirler.

-MEDİTASYON
Başarılı insanlar egzersiz yaparak, rahatlayarak, sağlıklı beslenerek ve yeterınce uyuyarak başarılı olma şansını arttırır.Yani bedeni ve zihnini sürekli dinç tutarlar.

-LİSTELEME YAPARLAR
Bır gece önce yapılacak listesi oluştururlar ve bunları önem sırası şeklinde yaparlar. Böylelikle Dikkatlerini hep orada tutabilirler.

-HEDEFLERİ VARDIR
Başarılı insanların hepsinin bir hedefi vardır, ulaştıkça bu hedef daha ileri gider. Böylelikle hep bi ilerleme arzusu vardır. Yani durmak yok sürekli ilerleme sağlarlar.

-PARALARINI YÖNETİRLER
Başarılı insanlar mali durumlarını çok iyi yönetebildikleri için başarıyı yakalamışlardır. Paraları ile akıllıca yatırımlar yaparlar, gelen fırsatları mutlaka değerlendirmek kenarda ayırdıkları paralarıda vardır.

-ALIŞKANLIKLAR
Başarılı insanlar çok az televizyon izlerler.Vakitleri kişişel gelişim yada kitap okuyarak geçirirler.Yeni keşiflerden asla kaçmazlar, yeni bilgiye hep ihtiyaç duyarlar.

Cevap Yaz

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.