Bir Franchise Almadan Önce Düşünülmesi Gereken 5 Şey

0

Franchise işi almayı düşünüyorsanız ,kendinize sormanız gereken 5 madde var:

1*Ne Kadar nakit İhtiyacım Var?
Kendi işine sahip olmak gibi bir franchise olmak çok pahalı olabilir. Franchise alımları ağır bir yatırımın yanı sıra çalışmaya devam etmek için devam eden fon gerektirir. Bir franchise satın almak istiyorsanız, Yapmanız gereken ilk şeylerden biri, varlıklarınızı ve sermayenizi hesaplamaktır. Baştan yeni işinize ne kadar para koyabileceğinizi ve yatırıma devam edebilmeniz için ne kadar  harcayabileceğinizi bilmelisiniz

2*Ne Kadar Kontrol İstiyorum?
Kendi işinizin patronu olmak istiyorsanız,işinizi yürütmek veya bir franchise satın almak bunun için iyi bir yoldur. Bununla birlikte, az sayıda olsa da, franchise sahibi olarak özgürlüğünüzde de bazı kısıtlamalar bulunmaktadır. Bayilikler genellikle yasal olarak kurumsal markanın kurallarını ve prosedürlerini desteklemekle yükümlüdürler.

3*İş Yükünü Gerçekten Ele Geçirebilir miyim?
Birçok işletme sahibi, franchise şirketlerinin çalışma şekli hakkında bir yanlış düşünceye sahiptir. Bir franchise satın alırken ,rutin  yürüyen bir işe sahip olacaklarını düşünürler.Franchise demek isim hakkı demektir. Çok çalışmanız ve yatırımınızı yönetmek ve işletmek için çok fazla zaman ve enerji harcamanız gerekiyor, bu da zamanınızı ayırmaya değer.

4*Düşük Riskli Durumları mı Tercih Ediyorum?
İyi bir franchise uzmanı size devam eden eğitim ve desteği sağlayacaktır.İşin her aşamasını bilmeniz sizden beklenmez. Kendi işinize başlamaktan biraz daha az risklidir, çünkü yalnızca zaten sizin için ve kurulu bir marka için mevcut bir destek ağı elde edersiniz.

5*Farklı Neler Yapabilirim?
Franchise zincirleri, genellikle, sahip olarak, benzer yapılara ve yönergelere göre hareket ederken,siz kendi idari tarzınızı ve iş zekanızı ekleyebilirsiniz. Başarılı olmak için, başkasının yapamadığı bir şey sağlamalısınız. Farklı bir şey yapmaktan korkmayın.Tavsiye isteyin ve farklı perspektifler arayın.

Her sektörde  olduğu gibi, bir franchise satın almanın için artı ve eksileri vardır. En doğru kararı verdiğinize emin olmak için diğer franchise sahipleriyle konuşmanız önemlidir. Bir franchise işi almayı düşünüyorsanız, bu beş soruyu aklınızda bulundurun.

“Usta bir iktisatçı…bir dereceye kadar matematikçi, tarihçi, devlet adamı ve filozof olmalı…Geçmişin ışığında, geleceği amaçlayarak bugünü çalışmalı. İnsan doğasının hiçbir parçasını, dikkatinin dışına atmamalı…Bir sanatçı kadar soğuk ve dürüst, buna karşılık bazen bir siyasetçi kadar dünyaya yakın olmalıdır.”. John Maynard Keynes

Cevap Yaz

Your email address will not be published.