BMW, Kendi Araç İçi Sanal Asistanı ‘Akıllı Kişisel Asistan’ı Açıkladı

0

BMW, aracınızın operasyonlarına aşina olan ve tercihlerinizi zaman içinde öğrenebilen bir dijital sesli asistan oluşturuyor. BMW Group, Mart 2019’da temel bir versiyonda piyasaya sürülmek üzere tasarlanan BMW’nin Akıllı Kişisel Asistanı, üreticinin yeni işletim sistemi olan BMW İşletim Sistemi 7.0’ı kullanan otomobiller için satışa sunulacak.

Asistan, başlangıçta “Hey BMW” ye cevap verecek, ancak araç sesli yardımcısının çağrı sözcüğünü değiştirerek dijital yardımcı sürücüyü kişiselleştirebileceksiniz.

BMW, Akıllı Kişisel Asistan’ın gelecekteki sürümlerinin diğer büyük dijital sesli asistanlarla uyumlu olacağını vaat ediyor.

Akıllı Kişisel Asistan, aracın işlevlerini çalıştırabilecek ve açıklayabilecektir. BMW Akıllı Kişisel Asistanının sıcaklığı ayarlamak için “Hey BMW, üşüdüm” diyebilir veya “Hey BMW, ısıtma ve soğutma sistemi nasıl çalışır?” Diye sorabilirsiniz.

Akıllı Kişisel Asistan’ın ilk versiyonu araç ayar tercihlerinizi ezberleyecektir. Gelecek sürümler, BMW’ye göre ayarları otomatik olarak öğrenecek ve ayarlayabilecektir.

Sistem, her komutu, her soruyu ve kapsamlı bir profil oluşturmak için yaptığınız her ayarı hatırlayacaktır. BMW ID olarak adlandırılan bu araç, aracı size ve dijital dünyaya bağlayacaktır, bu yüzden başka bir BMW’ye atlayabilir, kimliğinizi girebilir ve yeni araç kişiselleştirilebilir.

Akıllı Kişisel Asistan, BMW’nin Açık Mobilite Bulutu ile bağlantı kuracak. Uzaktan kumandalı (OTA) yükseltmeler otomatik olarak özellikler ekleyecektir ve herhangi bir sorunu potansiyel olarak düzeltebilir. Mart 2019’dan önce OS 7.0 ile birlikte bir 2019 BMW satın alırsanız, OTA yeteneği, Akıllı Kişisel Asistan’ı bir bayi ziyaretine gerek kalmadan arabanıza ekleyecektir. Akıllı Kişisel Asistan, 23 Mart’ta Live Cockpit Professional’ın bir parçası olarak BMW OS 7.0 ile donatılmış BMW’ler için bir seçenek olarak 23 dilde hazır olacak.

Cevap Yaz

Your email address will not be published.