Domestos Mikroplar İsyanda – Sosyal Sorumluluk Projesi

0


Unilever tarafından üretilen ev temizliğinde marka olan Domestos 1929 yılında ingiltere’de seramik kaplara koyularak satılmaya başlanmasının ardından Türkiye’ye ‘Kötüyüm Ben Kötüyüm’ reklamlarıyla adından söz ettirmesinden çok zaman geçmemişti ki Domestos şimdide üzerine düşen sosyal sorumluluğu Okullarda yerine getirerek, mikropları da isyana getirmektedir.

2011 yılında okullarda  ‘Eğlen, Öğren, Hijyen’ projesi ile hijyen eğitimi vermesinin ardından Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı tüm ilk ve orta öğretim kurumlarında Hijyen hareketi başlatan Domestos okul tuvaletlerinin temizlik ve hijyen standartlarının iyileştirilmesi konusunda destek ve farkındalık yaratmak için kampanyasına  ilk kez Adana’da başlamış, yıl sonuna kadar 10,000, 3 yıl içerisinde ise Türkiye genelinde 30.000 devlet ilkokulu ve ortaokuluna ürün bağışlamayı hedefliyor. 600 ton Domestos’un Türkiye’nin farklı illerindeki okullara taşınması ve dağıtılması ise Ceva Logistik sorumluluğunda gerçekleşiyor.

Üstelik tüm bunları yine mikropları dile getirerek yapıyor, fakat bu sefer sosyal sorumluluğunu hedef kitelesine öylesine tatlı bir anlatımla gerçekleştiriyor ki velileri de görev paylaşımına dahil ediyor. Mikroplarda elbette ki çaresiz kalıp velilerden destek bekliyor, nasıl mı bekliyor aşağıda yer aldığı içerikle hem de ismine yazılı bir mektupla velilere ulaşıyor.

Mikropların da bu kampanya için velilere ilettiği mektup;

Sevgili Zeynep,

Sevimli mikroblar olarak biş isyanımızı seninle paylaşmakisyanımızı sanada bulaştırmak istedik. Biliyorsunkiğ Domestos çıktığından beri bizle uğraşa uğraşa bi hal oldu. İşi gücü yokmuş gibi hijyen de hijyen deyipbizi insanalrın evlerinden kovduğu yetmezmiş gibi şimdi de bizi ilk ve orta okullardan atıyor. Okullara Domestos bağışı kampanyasını duymayan kalmadı . Kadınlar aldıkalrı her bir özel etikeyli şişeylede bu kampanyaya destek oluyormuş. Ne hüzünlü ki milyonlarca tirilyonlarca mikrob okullara giremiyor yok olup gidiyor. Ama sakın mı saın sende Domestosa kanma. Evine Domestos alıp okullara yabılan bağışa destek olma bizi üzme gel bize destek ol. #mikroplarisyanda heştegiyle sesimizi sende duyurduyurabildiğin kadar söz ilk biz layk edicez.

            Bizim okullarda kalabilmemeiz çok önemli. Sen tanımazsın ama çok ünlü bir mikrobiyoloğun da dediği gibi ‘Hijyenik olmayan ortamlarda mikropların çocukları hasta ettiği doğru ama bu sayede okula gitmeyen çocuklar ve aileleri hep birlikte evde kalıp birlikte kaliteli zaman geçirebilirler. Valla öyle’

Yanisi şu ki sevgili Zeynep gel sen en iyisi Domestos alma. Türümüze kıyma . İSYAAAAĞINMIZA ses ver .

Sefkilerimizle

İmza mikroplar isyanda.

‘Evimde Yok Okulumda‘ diye Mikroplar oldukça isyanda, isyanlarını sosyal medya hesaplarına #mikroplarisyanda hashtagiyle taşıyan anneler ise mikropların isyanına daha farkında. Farkındalıklarının kapsamında ise özel etiketli 810 gr ve 1350 gr Domestos ürünlerinden satın alarak ve sonraki desteklenen okul olmak istemeleri halinde ise İl Milli Eğitim Müdürlüğüne dilekçe vererek veya 444 25 19 telefon numarasından Domestos ile iletişime geçerek kampanyaya destek olmaktalar.

 

Cevap Yaz

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.