Dünya Genelinde Seçilen Ülkelerde 16 Nisan 2018 İtibariyle Benzin Fiyatları

0

Dünya Genelinde Seçilen Ülkelerde 16 Nisan 2018 İtibariyle Benzin Fiyatlarını (ABD doları cinsinden) aşağıdaki grafikten görebilirsiniz.

Farklı ülkelerdeki akaryakıt fiyatları, birkaç sentten galon başına yaklaşık yedi ABD dolarına kadar değişmektedir.
Benzin, çoğu zaman, bir ülkenin ekonomisinin önemli bir itici gücü olarak görülüyor; çünkü bu, ailelerin yolcu araçlarında ve küçük ve büyük ölçekli işletmelerin otomotiv filolarında kullanılan ana yakıttır. ABD, kişi başına günde en fazla 1,21 galonluk benzinle dünyadaki en büyük benzin tüketicilerinden biridir.

Petrolün erişiminin sınırlı olduğu yerlerde, bu dalgalanma giderek artan sayıda araç sürücüsü arasında alternatif tahrik sistemlerine ve yakıtlara doğru bir kaymaya neden olmaktadır.

Avrupa’da gaz fiyatları dünya çapında en yüksek olan ülkeler arasında sayılmaktadır.
Bloomberg tarafından yayınlanan verilere göre, Hindistan’da bir galon gazı almak için günlük ücretlerin yaklaşık yüzde seksenine ihtiyaç var. Hollanda gibi ülkelerde yüksek fiyat büyük oranda vergilerden kaynaklanmaktadır. Gaz fiyatlarına yön veren diğer faktörler arasında yerel talep, işleme ve dağıtım maliyetleri, yerel para birimlerinin gücü veya zayıflığı ve söz konusu ham petrol fiyatları yer almaktadır.

Cevap Yaz

Your email address will not be published.