Dünyanın İlk Banka Destekli Kripto Borsası Japonya’da Açıldı

0

Japonya bankacılık sektörü SBI Holdings tarafından desteklenen bir kripto para birimi , Japonya’da halka açıldı .

“VCTRADE” olarak adlandırılan platform, SBI Holdings’in tamamına sahip olduğu bir iştiraki olan SBI Sanal Para Birimleri tarafından işletiliyor ve bu durum, bir finans kurumunun ilk kez bir kripto para birimini desteklediğini gösteriyor.

VCTRADE, geçen Ekim ayında platforma uygulanan 20 ila 70 yaş arası Japon kullanıcılarından hesap başvurularını kabul etmeye başladı . Başka bir deyişle, VCTRADE sonunda halka açıldı.

Bunun, servis için birkaç gecikme ve aksaklıkların ardından daha iyi duruma gelmesi bekleniyor.VCTRADE’in bir parçası olan yaklaşık 20.000 kullanıcı için de olsa, geçtiğimiz ay boyunca faaliyet göstermesi de önemli bir gelişmedir.

VCTRADE’in Haziran ayında başlattığı sınırlı sayıda lansman sırasında, sadece Japon yenine karşı XRP jetonu ticareti için destek aldı. Ancak hazirandan bu yana, platform hem Bitcoin hem de Bitcoin Cash ticareti için destek sağladı.

VCTRADE’in XRP, Ripple’ın desteğiyle başlattığı gerçeği, bu sene başında başlatılan “SBI Ripple Asia” ortak girişimini düşünürse sürpriz değildir.

Bununla birlikte, VCTRADE , hizmetin başlangıçta özel ve perakende kullanıcılara sunulması nedeniyle kurumsal müşteriler için herhangi bir kayıt hizmeti sunmamıştır .

Hizmet ilk olarak Ekim 2016’da SBI Holdings tarafından açıklandı ve daha sonra 2017’nin sonunda Japon Finansal Hizmetler Dairesi’nden işletme lisansı alındı.

Platform, güvenlikle ilgili nedenlerden dolayı bu yılın Haziran ayının başına kadar açık bir şekilde başlatılmadı. Daha açık söylemek gerekirse, firmanın, bu Ocak ayında 533 milyon dolar hacmindeki Coincheck’in devasa hacminin ardından iç güvenliğini artırmak için ikiye katlandığı söyleniyor.

Geçmişte, güvenliği artırmak, hizmet için iyi bir karar olabilir. Bununla birlikte, herhangi bir hatanın gerçekleşmesini önlemek için çabaların yeterli olup olmadığını sadece zaman gösterecektir.

SBI Holdings’in fiilen kendi başına bir kripto-para değişimi başlattığı gerçeği, bankacılık sektörünü ve kripto-para birimi sektörünü Japonya’da geliştirmek için önemli bir adım olarak görülmelidir.

Cevap Yaz

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.