Ekore; Kadınlar, Türkiye ve Dünyada Enerji Sektöründe Daha Yüksek Bir Oranda Yer Almalı

0

EKORE, 5. ULUSLARARASI ENERJİ İÇİN KADINLAR (WOMEN4ENERGY) KONFERANSINA KATILDI
EkoRE, 6 Aralık’ta Almanya’nın Stuttgart şehrinde düzenlenen 5. Uluslararası Enerji için Kadınlar (Women4Energy) Konferansı’na katıldı. KIC InnoEnergy kapsamında oluşturulan Women4Energy, enerji ile ilgili sektörlerde farklı geçmiş deneyimlere ve çalışma kültürlerine sahip kadınları bir iletişim ağı ile birbilerine bağlamayı amaçlıyor. İkili görüşmelerin de gerçekleştirildiği konferansta, yeni ürünler, hizmetler ve yeni pazarlara erişim ve bilgi transferi sağlanıyor. Ayrıca, Women4Energy enerji sektöründeki kadınlara görünürlük kazandırıyor.

Dünya çapında istatistiklere baktımızda maalesef enerji sektöründe teknoloji sektöründen bile daha az kadın var. Ernst & Young’ın “Women in Power and Utilities: Index 2016”’a göre dünyanın ilk 200 büyük enerji şirketindeki yönetim kurulu üyelerinin sadece %5’i kadın. Aynı şirketlerde kadınlar üst yönetim kademesinde sadece %14 oranında temsil ediliyorlar. Maalesef Türkiye’de de durum pek farklı değil.

Kadınların, Türkiye ve dünyada enerji sektöründe daha yüksek bir oranda yer alması gerektiğini düşünüyoruz ve EkoRE olarak bununla ilgili ilerleyen zamanlarda açıklayacağımız bazı çalışmalarımız var.

Ayrıntılı bilgi için;
EkoRE – İş Geliştirme Müdürü
Selen İNAL, e-posta: selen.inal@eko.re

Cevap Yaz

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.