Ekore Yenilenebilir Enerjinin Elektrikli Araçlardaki Yerini Anlattı; Elektrikli Araç Kullanıyorsanız, Elektriğin Kaynağı Önemli

0

“Sürdürülebilir bir dünya için kurumsal çözümler” mottosu ile çalışmalarını sürdüren SKD Türkiye’nin (İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği) 03.10.2017 tarihinde Kolektif House Levent’de düzenlediği “Enine Boyuna Elektrikli Araçlar” seminerinde, EkoRE (Eko Yenilenebilir Enerjiler A.Ş.) CEO’su H. Serhan Süzer de konuşmacı olarak yer aldı.

Elektrikli araçlarla ilgili dünyadaki gelişmeleri uzun yıllardır yakından takip eden ve aynı zamanda kendisi de bir elektrikli araç kullanıcısı olan H. Serhan Süzer sunumunda, elektrikli araçlarda kullanılan elektriğin yenilenebilir enerji kaynaklarından sağlanmasının önemini vurguladı. İklim değişikliği ile mücadele için dünyada ve Türkiye’de yüzde 100 yenilenebilir enerjiye geçilmesi gerektiğini düşünen H. Serhan Süzer, yenilenebilir enerjinin efektif kullanılabilmesi için enerji tüketimi ve şehir planlamasında da düzenlemeler yapılması gerektiğini ve bunun için elektrikli otomobil kullanımının çok önemli bir adım olduğunu anlattı. Ancak, bu otomobillere sağlanan elektiğin yenilenebilir enerji kaynaklarından sağlanmadığı durumda bir anlamı olmadığını açıkladı ve “Arabanızı şarj etmek için kömürden elde edilen elektriği kullanıyorsanız, aslında arabanızı kömür ile çalıştırıyorsunuz demektir” dedi.

Güneş ve rüzgar enerjisi alanında Mühendislik, Tedarik ve Kurulum (EPC) hizmeti sunan ve aynı zamanda Türkiye’de yenilenebilir enerji yatırımları olan EkoRE, daha yaşanılabilir bir gelecek için çalışıyor.

Ayrıntılı bilgi için;
Eko Group – İletişim Departmanı
Ege Işık, e-posta: ege.isik@eko.group

Cevap Yaz

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.