Ekore’nin Osmaniye’deki 1.2 MW Kurulu Kapasiteli Güneş Enerjisi Santrali (GES) Devreye Girdi

0

Osmaniye Belediyesi 2015-2019 Stratejik Planı’nda hedefini “Mutlu Şehir Osmaniye” olarak belirlemiş ve çıkılan bu yolda çağdaş, modern ve bölgesel yaşam merkezi olan bir Osmaniye inşa etmek için çalışmalarını yürütmekte. EkoRE olarak biz de Osmaniye’nin “Mutlu Şehir” hedefine katkıda bulunmak istedik.

Doğanın cömert davrandığı ve medeniyetlerin beşiği bu bereketli topraklarda “Mutluluk”; yine şehrin ekonomik gelişmesine katkıda bulunacak teknolojide temiz enerji ile üretilmiş elektriği “Mutlu Kentin Mutlu İnsanları”’na sunabilmektir. Doğanın bize armağanı olan güneş enerjisi ile santrallerimizden birini Osmaniye’ye kurarken “Mutlu Şehir Osmaniye’nin Güneşle Gülen Yüzleri”’ne vesile olmak istedik.

EkoRE’nin Osmaniye Düziçi’ndeki 1.2 MW kurulu kapasiteye sahip güneş enerjisi santrali devreye girdi. 1,980 MWh/yıl elektrik üretirken 1,346.4 ton/yıllık Karbondiyoksit (CO2) salımını önleyen Osmaniye GES’de EkoRE hem EPC (Mühendislik, Tedarik ve Kurulum) firması hem de yatırımcı konumundadır. Daha yaşanılabilir bir gelecek için çalışan EkoRE hem Türkiye’de hem de diğer ülkelerde yenilenebilir enerji projeleri geliştirmeye devam etmektedir.

Ayrıntılı bilgi için;
EkoRE – İş Geliştirme Müdürü
Selen İNAL, e-posta: selen.inal@eko.re

 

Cevap Yaz

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.