Facebook Messenger’da Reklam Videoları Yayınlamaya Başlıyor

0

 

Facebook, video uygulamalarını Messenger uygulamasına yerleştirmeye başladı.

Şirket ilk olarak 18 ay önce Messenger’da reklam yayınladı. Şimdiye kadar, Messenger sadece statik reklam birimlerini destekledi.

Facebook Messenger’ın reklam işinde başkanı Stefanos Loukakos için RECODE reklamların hemen yayınlanmaya başlanacağını söyledi.

Loukakos, bunun kullanıcı deneyimini olumsuz etkileyebileceğinin farkında olduğunu ve reklamların burada kalmaya devam edip etmediğini henüz belirleyemediğini söylemeye devam ediyor.

Messenger içerisindeki otomatik oynatılan video reklamların uzun ömürlülüğü, kullanıcı davranışındaki değişikliklere göre belirlenir.
Loukakos “Bizim için en öncelikli kullanıcı deneyimi. Ancak, temel reklamları test ettiğimizde şimdiye kadarki işaretler, kullanıcıların platformu nasıl kullandıkları veya gönderdikleri kaç mesajla ilgili herhangi bir değişiklik göstermediler. Video biraz farklı olabilir, ama biz buna inanmıyoruz. “
Bir Facebook sözcüsü BGR’ye benzer bir ifade verdi :
“Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali’nde reklamverenlerle paylaştığımızdan, artık video reklamların Messenger’a uygunluğunu genişletiyoruz. Video reklamları aşamalı ve düşünceli bir şekilde kullanıma sunacağız. Her ay Messenger kullanan kişiler bizim önceliğimizdir ve deneyimlerini kontrol altında tutacaktır. ”

Otomatik oynatılan video reklamlar, elle dokunulmadıkça ses olmadan oynatılır. Yine de, Messenger kullanıcılarına daha müdahaleci hissettirebilirler.

Muhtemelen Facebook platformunun kullanımı azalmaya başladığında Facebook bu reklamları çekmeye karar verebilir.

Bugün kullanılabilen anlık mesajlaşma uygulamalarının miktarı ile, otomatik oynatılan video reklamların, kullanıcıların başka bir platforma geçiş yapmasına neden olup olmayacağını görmek ilginç olacaktır.

Cevap Yaz

Your email address will not be published.