Facebook’un Yeni Özelliği Memories İle Anılarınıza Daha Kolay Ulaşacaksınız

0

Facebook yeni özelliğini duyurdu, yıllar boyunca aile ve arkadaşlarınızla paylaştığınız anları yansıtabileceğiniz ” Anılar ” adlı özel bir sayfa sunuyor . Bu sayfa, geçmiş yıllara bakmanızı ve arkadaşlarınızla paylaştığınız diğer anıların tamamını görmenizi sağlayan “On This Day” gibi bilinen Facebook özelliklerinin genişletilmiş bir koleksiyonudur.

Anılar sayfasında bulunan içerik mutlaka yeni değil, artık Facebook’ta kendi bölümleri var, böylece istediğiniz zaman daha kolay bir şekilde bulabilirsiniz.

Burada göreceğiniz diğer seçenekler arasında, geçmişte aynı günde yaptığınız arkadaşların listesini içeren “Bu Günde Tanışılan Arkadaşlar” özelliği de var. Ayrıca, “dostlarınızı” kutlamak için özel videolar ve kolajlar göreceksiniz. Facebook terimi, sizin ve birisinin Facebook arkadaş olduğu gününü kutlamak için kullandığı terimdir.

Bu sayfada ayrıca, bu paylaşım önerilerini görebilecek kadar sık ​​giriş yapmayanlar ve “Anıların Tekrarı” – yani paketlenmiş olan mevsimsel veya aylık tekrarlar anlamına gelen “Kaçırdığınız Anılar” da var. Paylaşmaya hazır kısa bir video veya mesaj içeriyor.

Sosyal paylaşım, organik paylaşımın düşüşte olduğu bir ağ üzerinde daha fazla kişisel paylaşımı teşvik etmenin bir yolu olarak, bir yıldan daha kısa bir süre önce bu hafıza kayıtlarını tanıttı .

Şirket, daha fazla kişiyi kendi mesajlarını yayınlamaya ve arkadaşlarınızın güncellemelerine yorum yapmaya çalışacak bir dizi şey denedi ; durum güncellemeleri için renkli arka planlar eklemek ve diğer şeylerin yanı sıra yorumlarda GIF’lere destek eklemek gibi .

Hatta Facebook kullanıcılarının kişisel tuzakları paylaşmalarını isteyen yeni bir “Did You Know” sosyal anketine güç vermek için kısa bir popüler genç mesajlaşma uygulaması bile satın aldı .

Ancak bu günlerde insanlar, Facebook’taki kişisel içeriği, daha önce şehirdeki tek oyun olduğu gibi paylaşmıyor.Artık kullanıcıların mesajları, Snapchat ve Instagram gibi diğer sosyal medya sitelerinde (neyse ki bunun da sahibi) ve Facebook’un da WhatsApp ve Messenger aracılığıyla büyük bir pay sahibi olduğu özel mesajlaşma kanalları aracılığıyla yayılıyor.

Cevap Yaz

Your email address will not be published.