Global Pazarda Apple iPhone Satış Rakamları – 2007 yılının 3. çeyreğinden 2017 yılının 4. çeyreğine kadar (Milyon Adet)

0

Aşağıdaki grafikten görebileceğiz istatistik, Apple iPhone satışlarını, 2007 yılının üçüncü çeyreğinden şirketin son mali çeyreğine kadar dünya çapında göstermektedir. 2017 yılının dördüncü çeyreğinde, 46.68 milyon iPhone dünya çapında satıldı. 2016 mali yılında Apple, 211.88 milyon iPhone sattı .

Apple’nun ilk nesil iPhone’u 2007’de tanıtıldı ve dokunmatik ekran arayüzü ve sanal klavye gibi yenilikçi özellikleri  onu daha geniş bir kitleye taşıdı. Birçoğu tarafından devrimci bir ürün olarak görülen Apple iPhone akıllı telefon pazarının da global anlamda büyümesine neden oldu. Tüketici pazarına girdikten sonra, Apple yeni nesil ve güncellemelerle birlikte sekiz nesil ürün de piyasaya sürdü. IPhone , piyasadaki ikinci en popüler akıllı telefon işletim sistemi olan Apple’ın kendi mobil işletim sistemi olan iOS’la çalışır . 2016’da iPhone, Apple’ı yaklaşık % 15’lik bir küresel pazar payıyla dünyadaki ikinci en büyük akıllı telefon satıcısı haline getirdi.

IPhone, Apple’ın işini de önemli ölçüde değiştirdi. iPhone satışları 2007’de satılan 1.4 milyon iPhone’dan 2016’da dünya genelinde 201 milyon adete kadar geçen yıllar içerisinde güçlü bir şekilde yükseldi. Toplamda, Apple 2007’den 2016’ya kadar bir milyardan fazla iPhone sattı.

Kısmen iPhone’un başarısı sayesinde, Apple dünyanın en değerli markaları arasına giriyor . Teknoloji şirketi, teknik yeniliği ve minimalist tasarımı birleştirerek bu pozisyona ulaşmıştır. Apple’ın başarısı, güçlü bir marka sadakati ile gelir artışı anlamına geliyor. On yıl içinde, Apple’ın geliri 2004’te 8 milyar ABD dolardan 2016’da 215 milyar ABD dolarına yükseldi.

Cevap Yaz

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.