Gmail Depolama Alanı Nasıl Yönetilir?

0

Gmail şüphesiz günümüzde en çok kullanılan e-posta hizmetlerinden biridir ve çoğumuz onu vazgeçilmez ve son derece yararlı bulabilirken, çoğu kişi bu hizmetin depolama yönetimi ile ilgili sorun yaşamaktadır.

Burada, Gmail’deki 15 GB’lık sınırlı depolama alanını daha etkili bir şekilde yönetmenin yollarını anlatacağız.
1. Adım: Gmail’i açın
2. Adım:  Sayfayı Aşağı doğru aşağı kaydırın ve ne kadar depolama alanı kullandığınızı görürsünüz. Aşağıda yazan “Yönet” i seçin.
3. Adım: Tıkladığınızda, Drive Depolama Alanı adlı bir sayfaya yönlendirilirsiniz. Burada, ne kadar depolama alanı kullandığınızı gösteren bir pasta grafiği ve ek depolama alanı satın almak için çeşitli planlar görürsünüz.
4. Adım: Pasta grafiğinin altındaki ‘Detayları Görüntüle’ye basın.
5. Adım: Bunu yaptığınızda, Google Drive, Gmail ve Fotoğraflar’da tam olarak ne kadar depolama alanı kullandığınızı göreceksiniz.
6. Adım: ‘Daha fazla bilgi edinin’ seçeneğini seçin.
7. Adım: Bu, sizi Google Drive Yardımı adlı bir sayfaya götürecektir. Burada, depolama alanınızı nasıl yönetebileceğiniz konusunda birkaç talimat bulacaksınız.
8. Adım: Çöp kutunuzda çok fazla öğeniz varsa, drive.google.com adresine gidin. Bundan sonra, soldaki Çöp Kutusu’nu ve ‘Çöp Kutusunu Boşalt’ düğmesine tıklayın.
9. Adım: Google Drive Yardımı’nda ayrıca bir bağlantınız vardır: Dosyalarınızdan hangilerinin en fazla yer kapladığını görmenizi sağlayan “Seçenek 1: Alanı Temizle” bölümü. Bu listeyi gördüğünüzde hangi dosyaların kullanılmayacağına karar verebilir ve silebilirsiniz.
10. Adım: Fotoğraflarınız fazla depolama alanı kullanıyorsa, Google Drive Yardımı’nda “Fotoğraf depolama hakkında daha fazla bilgi edinin” bölümüne gidin. Kaydedilen görüntülerin kalitesini ayarlamak için bağlantılara sahip olacak yeni bir sayfaya yönlendirileceksiniz.
Adım 11: Gmail’de yer alan Çöp ve spam klasörlerini de kapladığı için silin ve önemli olmayan e-postaları düzenli olarak silin.

Cevap Yaz

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.