Google Chrome Yakında 32 Milyon Android Cihazda Calışmayı Durduracak

1

 

Yaklaşık 32 milyon Android cihaz çok yakında çok yakında Google Chrome mobil tarayıcısında çalışamayacak konuma gelecek.

Chrome mobil tarayıcı uygulaması için minimum API düzeyinin 4.1’den 4.4’e yükseltildiğini açıkladı.Bu hala desteklenen bir Android cep telefonu kullananaların artık sadece Android’de 1 milyardan fazla yükleme ile dünyadaki en popüler mobil tarayıcıyı kullanamayacağı anlamına geliyor.

En son dağıtım rakamlarına göre google chrome hala Android cihazların % 3.2’sinde kullanılıyor .
Google’ın açık kaynaklı mobil işletim sistemini çalıştıran yaklaşık 1 milyar telefon ve tabletle yaklaşık 32 milyon cihaz bu değişiklikten etkileniyor.

Android 4.1 Jelly Bean, 10 Temmuz 2012 tarihinde halka açıklandı. Android için mobil Chrome tarayıcısının ilk kararlı sürümü 27 Haziran 2012 tarihinde cihazlara geldi.

“Usta bir iktisatçı…bir dereceye kadar matematikçi, tarihçi, devlet adamı ve filozof olmalı…Geçmişin ışığında, geleceği amaçlayarak bugünü çalışmalı. İnsan doğasının hiçbir parçasını, dikkatinin dışına atmamalı…Bir sanatçı kadar soğuk ve dürüst, buna karşılık bazen bir siyasetçi kadar dünyaya yakın olmalıdır.”. John Maynard Keynes
1 Yorum
  1. Parlak Jurnal says

    İşte bu şekilde çalışan cihazların ömrü dolduruluyor ve tüketim mecburen teşvik ediliyor. Teşekkürler 🙂

Cevap Yaz

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.