Google goo.gl URL Kısaltma Hizmetini Kapatıyor

Google goo.gl URL Kısaltma Hizmetini Kapatıyor

0

Google goo.gl URL Kısaltma Hizmetini Kapatıyor

Google goog.le URL kısaltmasını kullanıma kapatacğını duyurmuştur.

Şirket,kullanıcıların daha fazla uygulama içeren diğer bağlantıları kullanmalarını istiyor.

URL kısaltıcıları hem yararlı hem de daha çok verimli özelliğe sahip olabilir. Google , 2009 yılında başlatılan teknolojiyi kullanıyor ve geliştiriyor.

Google, QR kodları oluşturma ve iOS ve Android uygulamalarına doğrudan bağlantı kurma özelliği ekledi . Keanu Reeves’in bile onuruna adlı bir URL kısaltması var. Google 13 Nisan itibariyle bu yeni Firebase Dinamik adı verilen bağlantıları kullancaktır. Bu yeni akıllı URL’ler, arkadaşlarınızın iOS, Android veya web uygulamaları içindeki herhangi bir konuma erişebilmelerini sağlar.

13 Nisan 2018 tarihinden sonra yeni goo.gl kısa bağlantıları oluşturamayacaksınız, ancak mevcut kullanıcılar bir sonraki yıla kadar devam edecektir. Bağlantılarını bir yıl için goo.gl konsolu üzerinden yönetebilir . Bundan sonra, tüm bağlantılar çalışmaya devam edecek, ancak sonra konsola erişemeyeceksiniz. Google bundan sonra FDL’leri oluşturmayı veya Bitly ve Ow.ly gibi diğer kısaltma hizmetlerini kullanmayı önerir .

“Usta bir iktisatçı…bir dereceye kadar matematikçi, tarihçi, devlet adamı ve filozof olmalı…Geçmişin ışığında, geleceği amaçlayarak bugünü çalışmalı. İnsan doğasının hiçbir parçasını, dikkatinin dışına atmamalı…Bir sanatçı kadar soğuk ve dürüst, buna karşılık bazen bir siyasetçi kadar dünyaya yakın olmalıdır.”. John Maynard Keynes

Cevap Yaz

Your email address will not be published.