Google I / O 2018 Yaklaşırken İlk Beklentiler Nelerdir?

0

Google I / O 2018 Yaklaşırken İlk Beklentiler Nelerdir?

Google I / O Geliştirici Konferansı 8-10 Mayıs 2018 tarihleri ​​arasında gerçekleştirilecek.
Yılda bir kez düzenlenen Google I / O Geliştirici Konferansı, şirketin birçok ürün ve hizmeti tanıttığı bir yer olarak biliniyor. 7 milyardan fazla kullanıcısı olan İnternet hizmetlerine ek olarak, Google teknoloji endüstrisindeki her alanı izleyebilir. Bu konferans sayesinde, tüm dünya yeni hedefler hakkında bilgi sahibi oluyor.

Google I / O’nun, 8 Mayıs’ta Kaliforniya’da, Gelecek ve Yapay Zeka için Android Teknolojileri hakkında rapor sunacağını zaten biliyoruz. Ayrıca, mobil cihazlar için yeni bir platform olan Wear OS, Android Now, Google Home, Google Play ve Google Arama için Google Asistan’ı destekliyor. Google I / O’da yayınlanması beklenen yeniliklere bir bakalım.

1. Android P

Google I / O, genellikle yeni Android sürümlerinin tanıtıldığı yerdir. Oreo ile yapılan bazı yapısal değişiklikler sayesinde Google, Android P ile görsel öğelere daha çok odaklanıyor. Tasarım yeniliklerinde göreceğimiz Android P’nin ayrıntılarından bazıları, Mart ayında piyasaya sürülen geliştiricinin önizlemesinde yer aldı. Google I / O’nun Android P hakkında daha fazla ayrıntıya açıklık getirmesi bekleniyor. Google, Android P ve iPhone X benzeri hareketlerle kontrol ekleyebilirsin.

2.Yapay zeka

Tabii ki Google I / O sadece Android ile ilgili değil. Yapay zeka hakkında Google’ın öğreneceği konferans, bu yıl yapay zeka ile ciddiye alınacak. Facebook’un F8 konferansında yapay zekada bazı ilerlemeler gördüğünden dolayı Google büyük bir destek olacaktır.

3.Oyun

Google, oyun endüstrisinde bir yer sağlamaya çalışıyor. Google henüz bu hedefe ulaşamadı ve Android’in yaygınlığını ve Chromecast’in başarısını artıran karma bir mobil konsol oluşturmayı hedefliyor. Yakın zamanda oyun bölümünü geliştiren şirket, hedeflediği konsol modeline ulaşmanın eşiğinde olabilir. Önümüzdeki birkaç gün içinde Google’ın yeni bir oyun konsolunda olup olmadığını öğreneceğiz.

4.Materyal Tasarım Güncellemeleri

Chrome’un onuncu yıldönümü vesilesiyle Materyal Tasarımı 2 yayınlanacaktır.

5.İşletim sistemi

Android P’ye ek olarak, Wear OS, taşınabilir cihazlar için geliştirilmiş bir işletim sisteminin güncellenmesi bekleniyor. Android Wear’ın yeniden adlandırılmasıyla Wear OS’yi başlatan Google, pazarın bir parçası olmak istiyor.

6.Android TV ve Android Auto

Google’ın yeni bir TV arayüzü ve Chromecast gibi 4K özellikli bir ürün sunması ve rakiplerini feda etmek istememesi bekleniyor. Android Auto, yıllar içinde eklenen Pixel ve Nexus cihazları için kablosuz aktarım desteği ile dikkat çekti. G / Ç etkinliğinin Android Auto için Google Asistan desteği sağlaması bekleniyor.

7.Google Fotoğraflar

8. Google Haberler

Google Lens ile sunulan yapay zeka geliştirmelerinden yararlanan Google Fotoğraflar, çok daha kullanışlı bir deneyim sunuyor. Google Haberler kısmında da önemli değişmeler bekleniyor.

Cevap Yaz

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.