Google İlk Satış Mağazasını Açıyor

0

Goole gelecek gördüğü ve güvendiği perakende mağazasını en sonunda açmaya hazırlanıyor. Teknik dev, Cragin Chicago Business ve Chicago Tribune dahil olmak üzere yerel basında çıkan haberlere göre, Chicago’nun popüler Fulton Market semtindeki 14.000 metrekarelik bir mülkte kontratı tamamlamak üzeredir.

Her iki yayın da, Google’ın diğer mağazalarda pop-up konumları çalıştırırken, bunun ilk kalıcı konumu olacağını belirtti. Bir Google sözcüsü, Ad Age’e “söylentilere veya spekülasyonlara yorum yapmıyoruz” dedi.

2015 yılında Google, New York City’de mağaza açma planlarını iptal etmiştir. Crain’in New York Business şirketi, o sırada bildirilen 131 Greene St. bölgesini yenilemek için 6 milyon dolar harcamıştır.

Chicago mağazası, Google’a Pixel telefonlar, Daydream VR kulaklıklar daha fazlası dahil olmak üzere genişleyen ürün yelpazesini göstermek için bir tanıtım yapacaktır.
Perakende satış mağazaları elbette, Apple’ın stratejisinin önemli bir parçası olmuştur. Ve Microsoft , 35 eyalette mağaza işletiyor.

Amazon’un Whole Foods’ı satın alması, e-ticaret devi çevrimiçi hakimiyetinin insanların alışveriş yapma şeklini değiştirdiği halde,perakende mağazanın bir geleceğinin de olduğunu gösterdi.

Google’ın Chicago’da görüntülediği konum, Google’ın Midwest’deki merkez ofisine yalnızca birkaç blok uzaklıktadır. Chicago’nun Batı bölgesinin bir parçası olan Fulton Market semtidir. Son yıllarda dönüştürülmüştür ve şimdi Chicago’nun en sıcak restoranlarından bazılarına ev sahipliği yapmaktadır. Bu yaz başında daha önce McDonald’s, mahalledeki yeni genel merkezini, Google’ın izlediği noktadan yaklaşık üç blok ötede bulunan 490.000 metrekarelik bir binada açtı.

Cevap Yaz

Your email address will not be published.