Google Tükettiğinden Daha Fazla Yenilenebilir Enerji Satın Alıyor

0

Google Tükettiğinden Daha Fazla Yenilenebilir Enerji Satın Alıyor

Google, bir blog yayınında , artık bir şirket olarak tükettiğinden daha fazla yenilenebilir enerji satın aldığını duyurdu . Google, bu çabalarına 2017 yılında 13 veri merkezi ve tüm ofis komplekslerinde kullandığı kadar yenilenebilir enerji satın alma hedefi ile başladı .

Açık olmak gerekirse, Google tüm enerji tüketimini yenilenebilir enerji ile güçlendirmiyor. Tüketen satın alınan yenilenebilir enerji ile eşit miktarda tüketiyor. Tüketilen her kilovat saat için, Google için özel olarak inşa edilmiş bir rüzgar veya güneş enerjisinden bir kilowatt saat satın almaktadır. Şirket, rüzgar ve güneş gibi kaynaklardan aldığı toplam enerji alımının, operasyonlarının kullandığı elektrik miktarını geçtiğini söylüyor.

Google, şu anda yenilenebilir enerji projelerinden üç gigavat üretim elde etmek için sözleşmeleri olduğunu ve “ölçeğimizin bir şirketini yüzde 100 yenilenebilir enerji ile“ güçlendirmek mümkün değil ”diyorsa da, bu alımların olumlu bir etkisi var. Google , temiz enerji projelerinin geliştirilmesine yardımcı olduğunu ve diğer şirketlerin de bu durumu takip etmesini teşvik ettiğini söylüyor .

Çeşitli teknoloji şirketleri de Apple, Amazon ve Microsoft gibi iklim değişikliğine karşı mücadeleye katıldı. Apple Park yüzde 100 yenilenebilir enerji ile çalışıyor ve Apple 2020 yılına kadar çevrimiçi olarak dört gigawatt yenilenebilir enerji getirme taahhüdünde bulunuyor . Amazon yüzde yüz yenilenebilir enerji için uzun vadeli bir hedef belirledi. Bunlar önemli adımlardır, Susanne Fratzscher, World Wildlife Fund yenilenebilir enerji için üst düzey bir danışmanı, bir e-posta söyledi Verge 2016 “IT şirketleri, enerji-yoğun veri merkezleri aracılığıyla, en büyük güç tüketicileri arasındadır ülke.”

Cevap Yaz

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.