Google’dan Yapay Zeka Temelli Yeni Oyun: Emoji Scavenger Hunt

0

Google’dan Yapay Zeka Temelli Yeni Oyun: Emoji Scavenger Hunt

Emojiler, günümüz dünyasında evrensel bir dil haline gelmiştir. Bu da onları başkalarıyla metinler veya e-postalar aracılığıyla iletişim kurmak için hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline getirmiştir. Şüphesiz tüm emojiler gerçek dünyadaki meslektaşlarından sonra modellenmiştir. Ve bu emojiler konuşmalarımızı metinlerle daha ilginç ve eğlenceli hale getirdi.

Şimdi duygularımızı emojilerle ifade ederken, aynı zamanda bu emojilerin karşılık nesnelerini gerçek dünyadaki telefonlarımızla bulabileceğiz.

Google, Tensorflow.js-TensorFlow tarafından desteklenen, Emoji Scavenger Hunt’u tanıtıyor ve JavaScript ile öğrenimini açkça sunmaktadır. Bu oyun, belirli bir süre içinde gösterilen emojinin gerçek versiyonunu bulmaya dayalı eğlenceli bir oyundur. Arama devam ederken, sinir ağı ne gördüğünü tahmin etmeye çalışır.

Temel olarak oyun, mobil tarayıcı aracılığıyla açılabilir ve oyuncunun “Let’s Play” e basması gerekiyor, bu oyuncuya telefonun kamerasına erişmesini sağlar. Sonra bir geri sayım başlayacak ve bir yandan tezahürat olacak. Bundan sonra oyuncuya, öngörülen süre içinde emojinin gerçeğinin bulunması gereken bir emoji gösterilecektir.Gerçek nesne bulunduğunda kameraya gösterilerek başarı sağlanacaktır.

Cevap Yaz

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.