Google’ın Yeni Algoritması Hastaların Ölüm Tarihini Hesaplıyor

0

Google tarafından geliştirilen yeni algoritma, şikayetler nedeniyle hastaneye sevk edilen hastaların bilgilerini veriye dönüştürmektedir.

Yaşadığımız dünya, gelişen teknolojiyle birlikte hayatımıza hayat katan adım adım bilim kurgu filmi gibidir. Hayran olduğumuz bilim kurgu sahneleri her geçen gün daha da doğrulaşıyor.

Kısa süre önce bazı çok ilginç projeler başlatan Google, şimdi ölüm tarihinizi hesaplamak için algoritma oluşturdu.
Google tarafından geliştirilen algoritma;

İlk olarak, açıklanamayan meme kanseri olan bir hastaya uygulanan algoritma, hastanın ölüm olasılığını% 19.9 olarak hesapladı ve haklı olmayı başardı. Hayatını kaybeden hasta hakkında 175 bin 639 veri işleyerek% 19,9’a ulaşan Google algoritması, öğrenilen makine teknolojisi ile her yeni veri etkinliğini daha da artırmayı başardı.

Algoritma Hangi Bilginin Gerekli Olduğunu Anlayabilir

Bu teknoloji hakkında şaşırtıcı bir gerçeklik ise, bu algoritma korkusu bir hayranlık da yaratıyor olmasıdır. Google’ın yeni teknolojisi, bir insan gibi, verileri okuyabiliyor ve bunlarla ilgili olanları bulabiliyor.

Bu teknolojinin önündeki bir başka engel de, doktorların, onaylamaları halinde uzun vadede ilaç yazma yetkisini alma yetenekleri gibi görünmektedir. Sistem, uzun vadede hangi hastaya hangi ilacın verilmesi gerektiğini belirlemesi analiz sürecindedir. Bu teknoloji yaygın olarak kullanılıyorsa, sağlık sektörü ve tüm özel hasta kayıtları hakkındaki tüm bilgiler Google’ın himayesinde olabilir.

Cevap Yaz

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.