Güneş Enerjisi İle Çalışan iPhone X Üretildi

0

Güneş Enerjisi İle Çalışan iPhone X Üretildi

Rus aksesuar üreticisi Caviar, ilk üretim hattıyla birlikte iPhone X’un “Tesla” versiyonunu 4.500 dolara satmaya başladı.İlk ürün Elon Musk’a sunulacak.

Başlangıçta Kasım ayında duyurulmuş olan iPhone X Tesla, Caviar’ın arkasında bir güneş paneli içeren ilk akıllı telefon sürümü olacak. Arkadaki büyük güneş paneli, daha sonra arka taraftaki güç düğmesine basılarak iPhone X’in pili şarj edilebilen özel bir pile beslenir.

Ayrı satılan satılan bir kılıfı olmayacak bunun yerine, Tesla’nın doğrudan iPhone X’e bağlı olduğu görülüyor, cihazın genel kalınlığı güneş paneli nedeniyle orijinaline göre belirgin bir şekilde telaffuz ediliyor. Orijinalin 7,7 mm’den 16,2 mm’ye kadar artan kalınlığa sahip , arka kamera çıkıntısının daha büyük olduğu biliniyor.

Şoka dayanıklı güneş panelini çevreleyen karbon fiber kılıf, yan kısımlarında, arka kısımda yaldızlı dekoratif elemanlar bulunan anotlanmış düğmelerle kuşatılmıştır. Ek güneş paneli ile bile, tüm montajın suya ve toza IP67 direnci sunması iddia ediliyor.

Orijinal versiyonun 99 üniteye çıkması planlanırken, şirket gelişmesi sırasında ön siparişlerde bu sayıyı aştığını ve bunun 999 üniteye çıkacağını iddia ediyor. Her cihaz, üretildikleri sırayla ayrı ayrı numaralandırılacaktır.

Elon Musk için tasarlanan ilk birim, bir başka Elon Musk firması olan SpaceX tarafından mekana fırlatılan Tesla’ya bir saygı olarak “İnsanın Dünyaya Getirdiği” kelimelerinin ekstra bir gravürüne sahip olacak. Caviar, şirketin kurucu ortağı Steve Jobs ve Musk’tan oluşan Nikola Tesla’dan oluşan “bilimin üç adamı” tarafından ilham aldığını açıklıyor.

iPhone X Tesla 64GB depolama alanı ile 284.000 ruble (4.555 $) satılıyor, 256GB model ise vergiler ve gümrük vergileri hariç 299,000 dolar (4.805 $). Özellikle ödeme, yalnızca denetlendikten sonra istenir ve işlemin “tam olarak bir kişisel danışman tarafından” sunulması gerekir, ancak bunun tam olarak ne anlama geldiği açık değildir.

Cevap Yaz

Your email address will not be published.