Hakkımızda

2012 yılında Meryem Özçam ve Baran Çelebi tarafından kurulan paranomist.com, Şu an 20’den fazla aktif yazarı & 150’den fazla konuk yazarı ve aylık 300.000’den fazla ziyaretçi sayısı ile büyümeye devam eden bir blogdur.
Ekonomi, iş dünyası ve Teknoloji ile ilgili yazılar paylaşılan paranomist.com’a editor@iktisadi.org adresinden veya iletişim sayfamızdaki formdan ulaşabilirsiniz.

Baran Çelebi
Baran Çelebi

Ege Üniversitesi İktisat Bölümü Lisans Mezunu – İşletme Bölümü Yüksek Lisans(MBA) öğrencisi.
İhracat Satış Uzmanı olarak çalışıyor.
İlgi ve Deneyimler: E-ticaret, SEO & SEM (Search Engine Optimization- Marketing), Dmoz.org editörlüğü(eski), Blockchain, ve Java, Kotlin, Php, MySQL, Css, Html.
Devam Eden Projeleri: Driedfruit.net, Mobilyapi.com, Pearbeanbag.com, Driedfigs.org, Driedtomatoes.org, Driedapricots.net, Grapeleaves.net

Tüm Yazıları Göster

Burcu Yaman
Burcu Yaman

Yeditepe Üniversitesi İktisat Bölümü Lisans, İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü Yüksek Lisans (MBA) mezunudur. Satış Analisti olarak başladığı kariyer hayatına farklı şirketlerde Pazarlama departmanlarına devam etti. Şu an kurumsal bir firmada Pazarlama Müdürü olarak çalışmaktadır.

Halil Erdoğmuş
Halil Erdoğmuş

ebebek.com Kurucusu ve Genel Müdürü

Tüm Yazıları Göster

Kaan Yigenoglu
Kaan Yigenoglu

Anadolu Üniversitesi İktisat bölümü mezunu. 2012’de Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Erciş İşletme Fakültesi’nde göreve başladı. Halen Marmara Üniversitesi’nde lisansüstü eğitimine devam ediyor. Çeşitli internet sitelerinde yazıları yayınlandı. Çalışma ve ilgi alanları: Küreselleşme, Ekonomi Politikaları, İktisadi Krizler, Kentleşme Politikaları, İktisat Sosyolojisi, Dinler Tarihi, Kültür ve Tarih’tir.

Tüm Yazıları Göster

Nazlı Kılan Ermut
Nazlı Kılan Ermut

Agrega Danışmanlık Kurucu Ortak / Profesyonel Koç, İK Danışmanı ve Eğitmen – www.agregadanismanlik.com

Tüm Yazıları Göster

Mehmet Ayaz
Mehmet Ayaz

Akdeniz Üniversitesi Turizm Fakültesi Konaklama İşletmeciliği bölümü mezunudur. İstanbul Aydın Üniversitesi İşletme Yönetimi bölümünde Yüksek Lisans yapmaktadır. İlgi alanları Ekonomi, Marka Yönetimi ve Markalaşma, Türk Siyasi Tarihi ve Sağlık Bilimleridir.

Tüm Yazıları Göster

Nedim ileri
Nedim ileri

İnsan Kaynakları Yönetimi ve Kariyer Geliştirme Danışmanı

Tüm Yazıları Göster

Tülay Tek
Tülay Tek

Endüstri Mühendisi ve eğitmen. Yazar olma çalışmaları devam ediyor.Lear, Valeo ve Karsan’da Sürekli İyieştirme, Tedarik Zinciri ve İnsan Kaynakları departmanlarında çalıştı. Yalın ve çevik tedarik zinciri, sürekli iyileştirme fonksiyonları ve araçları, eğitim yönetim sistemi, organizasyonel gelişim konuları başta olmak üzere bir çok alanda iş tecrübesi edindi. Sürekli İyileştirme, Yalın Düşünce – Yalın Yönetim, Yalın Liderlik, Kaizen, Deney Tasarımı (DOE), Şekil ve Resimlerle Problem Çözme, Altı Sigma, Süreç Yönetimi, A3 ile yönetim, Hedeflerle Yönetim, Yalın Standart İş, Poka Yoke (Hatasızlaştırma), Yalın İnsan Kaynakları, Kişisel Verimlilik, İletişim gibi konularda eğitim vermektedir. BUÇAD dernek kurucu üyesi ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısıdır.

Tüm Yazıları Göster

Ömer Fidan
Ömer Fidan

Stratejik Danışman | Dijital Pazarlama | Online Reklamcılık I IRCA Onaylı ISO 9001 Kalite Başdenetçisi – AliaRior.com

Tüm Yazıları Göster

M.Göker Sarp
M.Göker Sarp

İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Matematik Mühendisliği eğitimi aldım. Profesyonel iş yaşamıma AS/400 platformu üzerinde programlar geliştirerek başladım. 1999 yılına kadar ağırlıklı olarak Bilişim firmalarında projelerde ve kullanıcı şirketlerin bilgi İşlem bölümlerinde analist – programcı, sistem analist ve proje lideri olarak iş hayatıma devam ettim. 1999 yılı itibariyle bu rollerin yanında iş geliştirmeye yönelik olarak da çalışmaya başladım. 2003-2007 yılları arasında ERP Projeleri ile ilgili çalışan ve kurucusu da olduğum Progen Bilişim Teknolojilerinde Yönetici Ortak olarak çalıştım. 2012 yılı Şubat ayından beri Kurumsal Dönüşüm Platformu Koordinatörlüğü görevimi sürdürmekteyim. Gezi ve fine-dining hayatımın önemli bir parçası. Evliyim ve 1 erkek çocuk babasıyım.

Tüm Yazıları Göster

Can Ayan
Can Ayan

Kabataş Erkek Lisesini bitirdikten sonra Galatasaray Üniversitesi İktisat bölümünde öğrenimini sürdürmektedir. İlgi duyduğu konular oyun teorisi, zaman serileri, sermaye piyasaları, algoritmik işlemler ve ekonomi yayıncılığı.

Tüm Yazıları Göster

Esma Abdar
Esma Abdar

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, İktisat bölümü son sınıf öğrencisi. Fakültede faaliyet gösteren iktisat topluluğunun üyesi ve Ekohavadis’te yazar. Ayrıca kendi araştırmalarını ve katıldığı etkinlikleri paylaştığı kişisel bir blogu var.

Tüm Yazıları Göster

Ebru Bektaşoğlu
Ebru Bektaşoğlu

www.tarz2.com | Reklam Metin Yazarı.

Tüm Yazıları Göster

Katkıda Bulunan Değerli Konuk Yazarlarımıza da Teşekkürü Borç Biliriz