2012 yılında Meryem Özçam ve Baran Çelebi tarafından kurulan paranomist.com, Şu an 20’den fazla aktif yazarı & 150’den fazla konuk yazarı ve aylık 300.000’den fazla ziyaretçi sayısı ile büyümeye devam eden bir blogdur.
Ekonomi, iş dünyası ve Teknoloji ile ilgili yazılar paylaşılan paranomist.com’a editor@iktisadi.org adresinden veya iletişim sayfamızdaki formdan ulaşabilirsiniz.
Yazar olarak katılmak için üyelik formunu doldurup ilk yazınızı buradan paylaşabilirsiniz.

Baran Çelebi

Ege Üniversitesi İktisat Bölümü Lisans Mezunu – İşletme Bölümü Yüksek Lisans(MBA) öğrencisi. İhracat Satış Uzmanı olarak çalışıyor. İlgi ve Deneyimler: E-ticaret, SEO & SEM (Search Engine Optimization- Marketing), Dmoz.org editörlüğü ve PHP, MySQL, CSS, Html.
Devam Eden Projeleri: Mobilyapi.com, Driedfigs.org, Driedtomatoes.org, Driedapricots.net, Grapeleaves.net

Aktif Yazarlar

Burcu Yaman

Yeditepe Üniversitesi İktisat Bölümü Lisans, İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü Yüksek Lisans (MBA) mezunudur. Satış Analisti olarak başladığı kariyer hayatına farklı şirketlerde Pazarlama departmanlarına devam etti. Şu an kurumsal bir firmada Pazarlama Müdürü olarak çalışmaktadır.

Halil Erdoğmuş

ebebek.com Genel Müdürü

|

Kaan Yigenoglu

Anadolu Üniversitesi İktisat bölümü mezunu. 2012’de Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Erciş İşletme Fakültesi’nde göreve başladı. Halen Marmara Üniversitesi’nde lisansüstü eğitimine devam ediyor. Çeşitli internet sitelerinde yazıları yayınlandı. Çalışma ve ilgi alanları: Küreselleşme, Ekonomi Politikaları, İktisadi Krizler, Kentleşme Politikaları, İktisat Sosyolojisi, Dinler Tarihi, Kültür ve Tarih’tir.
|

Nazlı Kılan Ermut

Agrega Danışmanlık Kurucu Ortak / Profesyonel Koç, İK Danışmanı ve Eğitmen – www.agregadanismanlik.com
|

Mehmet Ayaz

Akdeniz Üniversitesi Turizm Fakültesi Konaklama İşletmeciliği bölümü mezunudur. İstanbul Aydın Üniversitesi İşletme Yönetimi bölümünde Yüksek Lisans yapmaktadır. İlgi alanları Ekonomi, Marka Yönetimi ve Markalaşma, Türk Siyasi Tarihi ve Sağlık Bilimleridir.
|

Nedim İleri

İnsan Kaynakları Yönetimi ve Kariyer Geliştirme Danışmanı
|

Ömer Fidan

Stratejik Danışman | Dijital Pazarlama | Online Reklamcılık I IRCA Onaylı ISO 9001 Kalite Başdenetçisi
|

İdil Şeker

İzmir Amerikan Lisesi ve ODTÜ Ekonomi Bölümü’nden mezun olduktan sonra Bilkent Üniversitesi’nde MBA’sini tamamladı.Kariyerine Koç Topluluğu’nda Arçelik’te başladı. 2002 yılında Pepsi Bottling Group’a, Türkiye Organizasyon ve Gelişim Müdürü olarak geçti ve ilerleyen yıllarda Satış İnsan Kaynakları, Satış Yetkinlikleri Gelişimi ve Organizasyonel Gelişim Kıdemli Müdürü, 2010- 2012 Nisan döneminde ise GüneyDoğu Avrupa Bölgesi İnsan Kaynakları Direktörü olarak görev aldı. 2012’de Yıldız Holding Ailesine İnsan Kaynakları Strateji ve Sistem Geliştirme Grup Direktörü olarak katıldı. Yıldız Holding bünyesinde 60 şirket için merkezi olarak tüm İnsan Kaynakları süreçlerinin tasarımını ve şirketlerde uygulanmasına liderlik etti. ICF sertifikasını ve ACC unvanını alarak, 3 yıl boyunca Yıldız Holding’de kurum içi koç/mentor rolünü gönüllü olarak yürüttü. ORSC Organizasyon ve İlişki Koçluğu programını tamamladı. Mindfree Danışmanlık Şirketi’nin kurucusudur. Mindfree Satış Eğitimleri, Teatral Eğitim Programları, İnsan Kaynakları Süreç Danışmanlığı, Değişim Yönetimi, Yönetici Koçluğu, Takım Koçluğu alanlarında uzmanlaşmıştır.
|

Tülay Tek

Endüstri Mühendisi ve eğitmen. Yazar olma çalışmaları devam ediyor.Lear, Valeo ve Karsan’da Sürekli İyieştirme, Tedarik Zinciri ve İnsan Kaynakları departmanlarında çalıştı. Yalın ve çevik tedarik zinciri, sürekli iyileştirme fonksiyonları ve araçları, eğitim yönetim sistemi, organizasyonel gelişim konuları başta olmak üzere bir çok alanda iş tecrübesi edindi. Sürekli İyileştirme, Yalın Düşünce – Yalın Yönetim, Yalın Liderlik, Kaizen, Deney Tasarımı (DOE), Şekil ve Resimlerle Problem Çözme, Altı Sigma, Süreç Yönetimi, A3 ile yönetim, Hedeflerle Yönetim, Yalın Standart İş, Poka Yoke (Hatasızlaştırma), Yalın İnsan Kaynakları, Kişisel Verimlilik, İletişim gibi konularda eğitim vermektedir. BUÇAD dernek kurucu üyesi ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısıdır.
|

Osman Şenay

Selçuk Üniversitesi-İktisat bölümü mezunudur ve İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi’nde Bordro Uzmanı olarak çalışmaktadır. İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları Yönetimi yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. İlgi alanları; İnsan Kaynakları, İş Hukuku, Sosyal Güvenlik Hukuku
|

Said Dogan Etiler

Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesinde lisans eğitimine devam etmektedir. Ekonominin yanında, sosyoloji, siyaset felsefesi ve teknoloji başta olmak üzere bir çok sanatsal ve bilimsel alanları ve ekonomi ile olan etkileşimlerini inceler, okur, yazar, okutur. Bir de makroekonominin yeri onda çok ayrıdır
|

Erinç Bayri

Doğu Akdeniz Üniversitesi Uluslararası Finans (İngilizce) bölümü okuduktan sonra Ankara’da Finansal Ekonomi üzerinde İngilizce Tezli Master’ını tamamlamıştır. Akabinde de Ankara’da Genel İşletme ve Finans alanında Doktora (PhD) eğitimine başlamış olup derslerini bitirdikten sonra Doktora yeterliliğe girmeye hak kazanmıştır. Halihazırda akademik araştırmalarına devam eden Erinç, Ekonomi-Finans-İşletme alanlarında çeşitli akademik çalışmalar yapmaktadır.
|

Katkıda Bulunan Değerli Konuk Yazarlarımıza da Teşekkürü Borç Biliriz