Hollanda İnsanların Yaşayabileceği Dünyanın ilk 3 Boyutlu Evlerini inşa Ediyor

0

Dünyanın ilk yaşanabilir 3D-basılı evleri Hollandalı Eindhoven şehrinde inşa edilecek. Bu gelişimi, yetkililer inşaat sektörünü dönüştürmeye yardımcı olacak bir hareket olarak görüyor.
Project Milestone ile inşa edilen ilk ev tek katlı olacak, ancak ekip inşaat tekniği kullanılarak üç katına kadar evler inşa etmeyi umuyor.

Hollanda’nın şehri Eindhoven’da dünyanın ilk yaşanabilir 3D baskılı evlerine ev sahipliği yapacak.
Eindhoven Teknoloji Üniversitesi ve çeşitli ortaklar arasındaki işbirliğinin bir parçası olarak Eindhoven’da beş beton ev inşa edilecek.

Eindhoven Teknoloji Üniversitesi ve evlerin yaşam standartlarını karşılayacağı ve yer edilmesini sağlayacak çeşitli ortaklar arasında bir işbirliği olan Project Milestone’un bir parçası olarak bu yıl evler tamamlanacak.
Üniversitenin sözcüsü, “Proje, 3 boyutlu beton baskısına dayanan dünyanın ilk ticari konut projesidir.” Dedi. “Evler bütünüyle inşaa edilecekler ve tüm modern konfor gereksinimlerini karşılayacaklar.”

Daha önceki tüm girişimler prototip veya araştırma projelerinin bir parçası olmasına rağmen, bir evin ilk defa 3D baskı yapıldığı bir dönem.

Başlangıçta, parçalar üniversitede basılacak, ancak amaç tüm operasyonu şantiye alanına kaydırmaktır.

En son inşaat projesinin arkasındaki grup, daha önce Hollanda’nın Gemert köyünde bisikletçiler tarafından kullanılan, dünyanın ilk 3D baskılı beton köprüsünü basmıştır.

Ekip, 3D baskının kesin doğasının, inşaat sürecinde daha az inşaat malzemesinin boşa harcanmasını ve aynı zamanda evlerin bireysel istekleri karşılamak için özelleştirilmesini kolaylaştırdığını ifade etti.

Eindhoven Teknoloji Üniversitesi sözcüsü “Betonun 3D baskısı bina endüstrisinde potansiyel bir oyun değiştiricidir” dedi.

“Hemen hemen her şekli inşa etme yeteneğinin yanı sıra, mimarların çok ince beton yapıları tasarlamalarını da sağlıyor. Bir başka yeni olasılık da, betonun tüm çeşitlerini, niteliklerini ve renklerini tek bir üründe basmaktır.”

Cevap Yaz

Your email address will not be published.