HTC İşten Çıkarmalara Devam Ediyor

0

Akıllı telefon üreticisi HTC, aylar süren kötü üç aylık sonuçlardan geri kazanılması ve şirkete kârlılık getirmesi amacıyla Tayvan’daki üretim bölümünden 1.500 çalışanı işten çıkardığını açıkladı. İşten çıkarmalar, HTC’nin tüm işgücünde% 25’lik bir azalmaya neden olacak ve şirket, işten çıkarmaları Eylül ayı sonuna kadar tamamlamayı beklediğini söyledi.

HTC yaptığı açıklamada, “HTC, üretim kaynaklarının önemli stratejik girişimlerle uyumlu olmasını sağlamak için çalışmalarını gözden geçirmeye devam ediyor, böylece şirket, hedef pazarlarında yenilikçi kenarını korurken daha etkin bir şekilde rekabet edebiliyor” dedi.

HTC One gibi akıllı telefonlar için büyük popülerliğe ve eleştirel beğeniye rağmen, şirket Samsung ve Apple gibi markaların yoğun rekabet ortamında pazardaki düşüşünü sürekli olarak yaşadı.

HTC daha önce değişiklik yaptı ve şirket bu sene önceki bir yeniden yapılanma sorununu hala çözüyor. Şirketin mobil bölümünün başkanı istifa ettikten kısa bir süre sonra HTC, VR ve akıllı telefon bölümlerini birleştirmeye karar verdi. Ancak birleşme, U12 + gibi şikâyetlere ve ılımlı incelemelere girişen son cep telefonlarına fayda sağlamadı.

HTC’nin mobil birimi birkaç yıl boyunca kötü zamanlardan geçti ve geçen yıl şirket Pixel’i 1,1 milyar dolar karşılığında Google’a sattı. Satış, çalışan sayısının neredeyse 2 bini azaltmasına yardımcı olmasına ve HTC’nin banka hesabına biraz para eklemesine rağmen, HTC’nin Ar-Ge ekibinin en iyi üyelerini rakiplerine teslim ettiğini de tüm dünyaya önerdi. Ve bundan önce, HTC’nin hisse fiyatı değerlemenin altına düştü, şirketin iş dünyasında değersiz olduğunu gösteren bir işaret.

Bir zamanlar akıllı telefon sektöründe bir lider olarak görülen şirket, düşen karlara maruz kalmaya devam etti. 2014’ten bu yana, HTC’nin yıllık karı keskin bir şekilde düşüyor ve iyileşme görülmeyecek. Bununla birlikte, HTC, şirketin çökmesine neden olabileceğine dair açık endişelere rağmen, mobil işte kalma konusundaki kararlılığını dile getirdi.

Cevap Yaz

Your email address will not be published.