Instagram da Pazarlama Açısından Başarılı Olan 5 Firma Örneği

0

Instagram, 7 yıl önce piyasaya sunulduğundan beri görüntü tabanlı içerik için önde gelen sosyal medya platformlarından biri haline geldi ve şu an 600 milyondan fazla aktif aylık kullanıcıya sahip. Instagram’da markalarla olan katılım, Facebook’dan 10 kat, Pinterest’den 54 kat ve Twitter’dan 84 kat daha fazladır.
Instagram’da iyi işler yapmış beş küçük firmayı size tanıtmak isteriz.

1. Pura Vida Bracelets
Pura Vida Bilezikler, beş yıl önce San Diego’da 2 okul arkadaşı tarafından kuruldu. Web sitesinde her şeyin nasıl başladığına dair hikaye anlatılıyor: “Pura Vida”, ispanyolcada”saf yaşam” anlamına gelmektedir. Firma sahiplerine göre bu bir yaşam tarzı..
Instagram stratejisi: Firmanın instagram sayfasında dolaşırken, rahat, güneşli ve sade bir yere taşınırsınız. Her resim kişilikle doludur ve izleyicilerin ürünle kendilerini hayal etmelerini sağlar. Ürünleri Instagram hesabının yardımıyla tüm dünyadaki müşterilere ulaştıran firma Küçük bir işletme olarak büyük bir başarıya imza atmş durumda. 

2. CLUSE Saatler
CLUSE saatler, uzman saatçilerle küçük bir atölyede Hollanda’nın Amsterdam kentinde hazırlanmıştır. Onların Instagram sayfaları dünyanın dört bir yanından gelen müşterilerin ürünlerini sipariş etmesiyle 690.000 takipçiye büyümelerine yardımcı oldu.
Instagram stratejisi: Stratejilerinin önemli bir kısmı, kullanıcı tarafından oluşturulan içeriği paylaşmaktır. Bu sadece onların büyük hayran kitlesini değil, müşterilere de markanın girdilerini önemsediğini gösteriyor. Küçük bir işletme olarak, müşterilerinizle birlikte ürününüzü sunarak aynı işlemi yapabilirsiniz. Instagram profilinizde, müşterilerinizden resimlerini belirli bir hashtag ile paylaşmasını veya fotoğraflarını da etiketlemelerini isteyin. Bu şekilde, kendi profiliniz için kullanıcı tarafından oluşturulan tüm içeriği kolayca toplayabilirsiniz. İzleyicilerin resimleri ile kendi resimleriniz arasında iyi bir denge olmalıdır.

3. 33 Acres Brewing Company
33 Acres Bira Şirketi, Vancouver dışında bulunan bir bira fabrikasıdır. Web sitelerinin belirttiği gibi: “Çevremizin doğal unsurlarından etkileniyoruz, yaratıcı düşünceyle besliyoruz ve en yüksek kalitede ürünü üretmeye yöneliyoruz” Bu web sitesi, web sitelerine, logolarına ve vizyonlarına bakarsanız, bu marka tamamen minimalizm, Basitlik ve kalite.
Instagram stratejisi: 33 Acres markasını bir Instagram hesabına çevirmek için harika bir iş çıkarmış. Firma kimlikleri, paylaştıkları her resimde parlıyor; Basit ve rahat. Uyumluluk ve sadelik açısından güzel bir örnek.

4. Letterfolk
Letterfolk, el işi mektup panoları yaratan ve satan bir karı koca ekibi tarafından işletilen küçük bir işletmedir. Mektub panolarının her biri tam bir karakter kümesiyle birlikte gelir, böylece insanlar tahtalarını kişiselleştirebilir. Bu şirketin iki ekibi, yaratıcı yaklaşımlarıyla 181k takipçiyi toplamayı başardı.
Instagram stratejisi: Letterfolk’un Instagram hesabı komiktir. Kendi mektup panolarını kullanarak, ilgi çekici içeriği ile kitlesine ilham verirler. Tüm resimler insanların hoşuna gitmeye, başkalarını da etiketlemeye ve sosyal medyada paylaşmaya davet ediyor. Konuştuğumuz diğer hesaplar onları çevreleyen mükemmellik havasına sahipken, Letterfolk gerçek hayatı canlandırıyor. Küçük bir işletme olarak müşterinize duygusal düzeyde ulaşmak istiyorsanız. Resimleriniz izleyicilerle duygusal bir bağ kurmalıdır.

5. Bien Cuit Bakery
Bien Cuit Bakery, Fransızların sıklıkla en karanlık, gevrek parçanları tanımlamak için kullandıkları “bien cuit” ifadesini esin kaynağı alır. 
Instagram stratejisi: lezzetli yiyeceklerin resimlerini kim sevmez? Fotoğraflar çok inandırıcıdır, anında oraya gidip denemek istersiniz. Onların stratejileri, ürünlerini mümkün olan en iyi şekilde sergilemektir. Hiçbir hile yok, detaylandırılmış bir filtre yok, sadece gerçek yiyecekler var. Gıda endüstrisinde küçük bir işletme iseniz instagram stratejiniz için başka bir şey düşünmeyin. Gıda fotoğrafçılığı Instagram’daki en popüler konulardan biridir. Resimlerinizin yüksek kalitede ve iyi aydınlatılmış olduğundan emin olun, böylece Instagram hesabınız işyeriniz için çarpıcı bir menü işlevi görür.
Instagram’da bunu yapmak için büyük bir bütçeye ya da büyük bir ekibe ihtiyacınız yok. Henüz bir hesap oluşturmadıysanız, müşterileriniz ve takipçilerinin seveceği bir Beyin fırtınası yapmak ve bir Instagram stratejisi hazırlamak için kendinize biraz zaman ayırın.

“Usta bir iktisatçı…bir dereceye kadar matematikçi, tarihçi, devlet adamı ve filozof olmalı…Geçmişin ışığında, geleceği amaçlayarak bugünü çalışmalı. İnsan doğasının hiçbir parçasını, dikkatinin dışına atmamalı…Bir sanatçı kadar soğuk ve dürüst, buna karşılık bazen bir siyasetçi kadar dünyaya yakın olmalıdır.”. John Maynard Keynes

Cevap Yaz

Your email address will not be published.