Instagram Hikayesinin Ekran Görüntüsünü Gizli Şekilde Almak

0

Instagram Hikayesinin Ekran Görüntüsünü Gizli Şekilde Almak

Instagramda kullanıcıların hikayelerinin ekran görüntüleri alındığında karşı tarafa bildirim gitmektedir. Snapchat buna bir çözüm bulmuştur. İnstagram hikaye paylaşımlarının ekran görüntülerini alan kişilerin gizliliği için bir uygulamayı test etmektedir. Snapchat’ın bir süredir yaptığı gibi, bu yeni gizlilik özelliği, kullanıcıların gizliliğini artırmayı amaçlamaktadır.


Kimsenin haberi olmadan Instagram hikayelerini ekran görüntüsünü almak isteyebilecek olan hikayeci için,mevutta kullanılan birkaç geçici çözüm var. Bu gizlilik yöntemlerinden herhangi birini izleyerek, birilerinin hikayesinin ekran görüntüsünü, onların haberi olmadan alabilirsiniz.

ilk yöntem, bir uyarıyı önlemek için Uçak Modunu açmaktır. Bu yöntemde önce hikaye açılır sonra uçak modu ayarlanır ve tekrar hikayeye gidilip ekran görüntüsü alındığında karşı tarafa bildirim gitmez.

Bu geçici çözümdür, Snapchat ilk kez bu uyarı özelliğini tanıttığında işe yaradı ancak hızlıca etkisiz hale geldi.  Yeni sürümlerin bu geçici çözümü engellemesi söz konusu olabilir.

ikinci yöntem , özgürce ekran görüntüsünü kullanmak için web uygulamasını kullanmaktır.

Bilgisayarınıza veya doğrudan iPhone’unuzdan bir web tarayıcısı aracılığıyla Instagram’a erişebilirsiniz. Böyle yaparak, hiç kimseye uyarı gitmeden bir hikayeyi ekrana getirebilirsiniz.Tarayıcınızı instagram.com’a yönlendirin , kullanıcı adınızı ve şifrenizi kullanarak giriş yapın, ekran görüntüsü almak istediğiniz hikayeyi yükleyin ve normalde yaptığınız gibi bir ekran görüntüsü alın.Bu yöntemle uyarı göndermeden alıntı yapmak mümkündür.

Bir diğer yöntem ise Story Reposter. Bu uygulama App Store’da ücretsiz olarak sunulan bir uygulamadır. Instagram hikayelerini izleyebilmenizi ve hatta iPhone’unuzdaki Instagram hikayelerini uyarılmadan ekran görünütüsü almanızı sağlar.Basitçe uygulamayı indirin , hikayeleri görmek istediğiniz kullanıcıyı bulun, bakmak istediğiniz belirli hikayeyi yükleyin ve ardından hikayenin bir kopyasını iPhone’unuza kaydedin.

Cevap Yaz

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.