Instagram IG Shopping Uygulamasını Geliştiriyor

0

Instagram, alışverişe odaklanmış yeni bir bağımsız uygulama üzerinde çalışıyor. IG Alışveriş olarak adlandırılabilecek uygulama, kullanıcıların takip ettikleri satıcılardan gelen ürün koleksiyonlarına göz atacak ve konuyla ilgili olarak bilinen iki kişiye göre doğrudan uygulama içinden satın alabilecek.

Uygulamanın gelişimi hala devam ediyor. Instagram’ın e-ticarete büyük bir büyüme yapmak için iyi bir konuma sahip olduğuna inanılıyor.

Facebook’un 25 milyondan fazla şirketinin zaten Instagram hesapları var ve bunların 2 milyonu reklamverenler, Facebook’un CEO’su Sheryl Sandberg , şirketin en son kazançları için çağrı yaptı . En az beşte biri kullanıcı en az bir işi takip ediyor . Bağımsız bir uygulama oluşturmak, şirketin gelirde fırsatları genişletirken, Instagram’da giderek daha popüler bir etkinlik için özel bir ev sağlamasına olanak tanır.

Zamanla, Facebook, şirketin düşüncesine aşina olan bir insana göre, Shopify gibi e-ticaret platformlarına doğrudan meydan okuyan, Instagram üzerinde işlerini inşa eden tüccarlar için daha fazla araç tanıtabilirdi. Çoğu çevrimiçi işletmenin zaten Instagram hesabına ihtiyacı var; Birçoğu, uygun olduğunda ücretli iş araçlarını kesinlikle kullanırdı.

Bazı şirketler zaten bu reklamları Instagram reklamverenlerine satar. Örneğin, Four Sixty , işletmelerin shoppable fotoğraf galerileri, içerik yönetimi, post scheduling ve diğer hizmetleri oluşturma konusunda yardım etmelerini sağlar. Shopify’ın uygulama mağazası, Instagram tabanlı işletmeleri tanıtmak ve yönetmek için ilgili düzinelerce eklenti içeriyor.

Instagram , Kasım ayında 2016’da bir alışveriş özelliğini test etmeye başladı ve geçen yıl Mart ayında daha geniş bir alana yayıldı. Şirketler, yayınları tek tek ürünlerle etiketleyebilir ve kullanıcıların doğrudan fotoğraflardan alışveriş yapmasına olanak tanır. Instagram şu anda kullanıcıların Instagram hikayelerinden alışveriş yapabilmelerini sağlayan bir özelliği test ediyor.

Alışveriş, bağımsız bir uygulamaya dönüştürülecek ilk Instagram özelliği olmaz. Şirket geçen Aralık’tan bu yana Direct’i yeni bir mesajlaşma uygulaması olarak test ediyor. Haziran ayında, dikey olarak çekilen videoları kendi uygulamasına yerleştiren bir YouTube yarışmacısı olan IGTV’yi tanıttı .

Cevap Yaz

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.