Instagram Story (Instagram Hikayeler) Nedir?

0

Geçici içerik, sınırlı bir ömrü olan içerik demektir. Web dünyasında bir blog veya süresiz olarak kalıcı bir web sayfasının aksine, kısa ömürlü içerik genellikle 24 saat veya daha kısa bir süre için kullanılır.
Birçok pazarlamacı için, bu tamamen karşı-sezgisel görünür. Geleneksel pazarlamada içerik uzun sürelidir ve gelecekte fayda sağlayacak biçime odaklanır. Bununla birlikte, Snapchat, Instagram ve Facebook hikayelerinin popülaritesi arttıkça, pazarlama stratejisinin buna ayak uydurması etkili olmaya devam etmelidir.

Sosyal medyada hikaye:
Hikayeler fotoğrafların veya videoların derlemesidir. Canlı veya önceden tasarlanmış olabilirler. Filtreler ve sanat eserleri ile yaratıcı olmanız için seçenekleriniz vardır.Bununla birlikte yalnızca işaret edebilir ve çekim yapabilirsiniz. Snapchat , Instagram ve Facebook gibi platformların tümünde hikaye uygulaması vardır.. Her platformun ince farklılıkları vardır ancak benzerlikleri daha fazladır.

Birçok işletme için, video içeriği mali açıdan ulaşamayacağı kadar çok şey kazandırır. Ekipmana yatırım yapmak ya da bir satıcı edinmek için bütçenizde yer olmayabilir çünkü Maliyet riski analizi, küçük  işletmeler için korkutucu gözükür.

Kısa ömürlü içerik pazarlamacılığıyla ilgili en harika şeylerden biri de, özel ekipmana ihtiyacınızın olmayışıdır. Akıllı telefonunuz varsa bir hikaye oluşturmak için her şeye sahipsiniz demektir. Artık büyük yatırım yapmadan pazarlama stratejinize video ekleyebilirsiniz.

Peki Bu Özelliği Kimler kullanıyor?
Taco Bell, yeni ürünler ve müşteri deneyimleri geliştirmek için Snapchat’ı kullanmaktadır.
NBA, yaklaşmakta olan maçların heyecanını ve izlenme oranını artırmak için kullanmaktadır.
McDonald, Snapchat’ta yeni bir ürün serisi açtı.
Mashable, hikayelerinden birinde yer alması için haftalık bir yarışma düzenleyerek tüketicisine sesleniyor.
GrubHub takipçilerine özel promosyonlar sunuyor.

Ephemeral pazarlama :
Kaybetme korkusu ya da kaybolma korkusu her zaman pazarlama stratejisine yön vermiştir. İşte bu nedenle, dünya, tasfiye kalemleri, bugün sadece,kapatma tabelası ve yılda bir kez satış öneren tabelalarla doludur. Ephemeral marketing de aynı kavramı benimser ve onu bir adım öne çıkarır. Bu, alışveriş yapan kişileri daha hızlı kararlar almaya yönlendirir ve satış döngüsünü kısaltır.

Gerçekten ihtiyacım var mı?
Pazarlama, hedef kitle ile etkin iletişim kurmaktır . Geçici sosyal medya platformları anlık iletişim için faydalıdır.Ephemeral pazarlama, müşteri tabanına işin, daha kişisel bir seviyede tanıtılması için iyi bir fırsattır.

Cevap Yaz

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.