Instagram’da Popüler Olmanın Yolları

0

Daha fazla Instagram takipçi mi istiyorsunuz? Instagram’da ünlü olmak için, fotoğraflarınızın farkına varma yollarına odaklanmanız gerekir . Binlerce takipçi almak için çok iş gerektirebilir
Yani, ünlü olmak için atmanız gereken üç adımı bir göz atalım.

1. Çarpıcı Instagram Profili oluşturun
İlk önce Instagram profilinizin harika görünmesi gerekiyor. Hiç kimse kalitesiz görüntülere sahip bir profili takip etmeyecek.

Amacınız fotoğrafınızı sergilemekse, fotoğraflarınız iyi görünmelidir. Kötü bir fotoğraf yayınlamaktan başka bir şey göndermemek daha iyidir

Yapmanız gereken ilk şey, en iyi resimlerinizin yaklaşık 15 – 20’sini yüklemektir. Çok fazla sahip değilseniz, üzerinde çalışmaya devam edin. Sadece yüksek kaliteli göz alıcı fotoğraflar yayınladığınızdan emin olun.takipçi
Instagram’dan başlıyorsanız, önce iPhone fotoğrafçılığınızı geliştirmek iyi bir fikirdir . İnsanlar sadece fotoğrafçıları ilginç fotoğraflarla izlemeyi sever.

Fotoğrafçılığınızı geliştirmek için mükemmel kompozisyona sahip görüntüler oluşturmaya çalışın . Ve ışığı kullanmayı öğrenmek oluşturmak için daha çarpıcı ve dramatik fotoğrafları kullanın.

Fotoğraf makinenizin ayarlarını nasıl kullanacağınızı öğrenin . Daha gelişmiş bir iPhone kamera uygulamasını kullanmayı düşünebilirsiniz . Paylaşmadan önce en iyi şekilde görünmesini sağlamak için Instagram fotoğraflarınızı bir fotoğraf editörü uygulamasıyla düzenleyin .

Fotoğrafınızı geliştirmek için zaman ayırmak, Instagram’ı ünlü olmaya çalıştığınızda ödeme yapmaktan daha fazlasını alacak.

Belirli türde fotoğrafların Instagram üzerinde özellikle iyi olduğunu unutmayın. Benim deneyimime göre plaj fotoğrafları , yansımalar , silüetler ve gün batımları en çok beğeni alır. Portre fotoğrafları genellikle popüler değildir.

Instagram’da popüler olmak istiyorsanız, takipçilerinizin görmek istediği fotoğrafları yayınlayın. Bu yüzden genellikle sahil ve gün batımı fotoğraflarını paylaşırım.

Instagram’da daha fazla takipçi istiyorsanız, daha fazla beğeni alan fotoğrafların yayınlanması iyi bir fikirdir.
Arkadaşlarınızla takıldığınız fotoğrafları paylaşıyorsanız, kullanıcıların sizi takip etmeye başlamasını beklemeyin. Bunlar, ciddi bir fotoğrafçının paylaşmak isteyeceği fotoğraf türleri değil.

Metin görüntülerinin ne kadar havalı olduğuna bakılmaksızın asla metin görüntüleri veya şakalar yayınlamayın. Ayrıca çoğu insanın beğenmediği gibi rastgele ekran görüntülerini göndermekten kaçının.

Bir sonraki adıma geçmeden önce Instagram hesabınızın herkese açık olduğundan emin olun. Fotoğraflarınız herkese açık değilse, yeni takipçileri çekmek için çok daha zor bir zamanınız olacak.

Instagramınızı herkese açık hale getirmek için profilinize gidin ve ekranın sağ üst kısmındaki Ayarlar simgesine dokunun .

Son olarak, insanları sizi takip etmeye teşvik edecek bir profil açıklaması yazın. Doğru türde takipçi çekmek için kendinizi anlamlı bir şekilde tanımlayın. Bu adımı aşmayın. “IPhone manzara fotoğrafçısı ve sörfçü” gibi bir şey, ihtiyacınız olan her şey.

2: Instagram fotoğraflarını hashtag kullanarak yayınla

Harika fotoğraflar yükledikten sonra, herkesin dikkatini çekmenin zamanı geldi. Amacınız daha fazla Instagram takipçisi ve fotoğraflarınızla ilgili daha fazla beğeni ve yorum elde etmektir.

Fotoğraflarınızı fark etmenin ve daha fazla takipçi almanın çeşitli yolları vardır. Onları bu bölümde tartışacağım.
Öncelikle mevcut arkadaşlarınıza ve diğer sosyal ağlardan takipçilerinize ulaşın. Bu insanlar sizi zaten tanıdığı için, takipçi olma olasılığı daha yüksektir. Bir mesaj gönderebilir veya arkadaşlarınızı sizi takip etmeye davet eden bir gönderiyi paylaşabilirsiniz.

Instagram fotoğraflarınızı daha fazla kişinin önüne çıkarmak için hashtag’leri kullanmayı düşünün. Bir fotoğraf gönderdiğinizde hashtag’ler eklemek, fotoğrafınızın Instagram’ın hashtag özet akışlarında görüneceği anlamına gelir.
Bir hashtag eklemek için, fotoğraf gönderirken altyazı kutusunu kullanın. Reshtag sembolünü # ve ardından resminizi tanımlamak için uygun bir kelimeyi yazınız.
Fotoğraflarınıza yalnızca alakalı hashtagleri eklediğinizden emin olun. Gönderilerinizi düzinelerce alakasız hashtag ile spam etmeye gerek yok. Bu sadece bir spam yapan gibi görünmenizi sağlar.
Siluetleri ile bir gün batımı sahil fotoğrafı gönderiyor musunuz? Hashtag #beach, #silhouette, #sunset kullanın. Fotoğrafınızı düzenlemek için belirli bir uygulama kullandıysanız, uygulama adını hashtag’iniz olarak kullanabilirsiniz.

Fotoğraflarınızı diğer Instagram kullanıcılarının önüne getirmenin diğer bir kolay yolu da birçok kişiyi takip etmektir.

Seninkiyle fotoğrafları olan birini bul ve o kişinin takipçilerini takip etmeye başla. Onları takip ettiğinizi bildirir ve çoğu profilinizi kontrol eder.

3: Instagram Takipçilerini Beğen

Herkes Instagram takipçileriyle takıntılı olur. Ancak takipçilerinizi mutlu ve meşgul etmek de önemlidir. Amacınız onlarla bir ilişki kurmak ve Instagram deneyiminizden en iyi şekilde yararlanmak.
Fotoğrafları düzenli olarak yayınlayın, böylece insanlar kim olduğunuzu unutma.
Ama aynı zamanda, çok sık fotoğraf göndermeyin. Bir kerede çok sayıda fotoğraf paylaşmanız, takipçilerinizin gözünde çok yer kaplayacak.

Eğer birisi fotoğraflarından birini beğenmiyorsa, hala seni takip etmeye devam edecekler. Ancak üst üste üç fotoğraf yayınladığınızda, bir takipçi kaybetme olasılığınız daha yüksektir.
Bu nedenle, altı saatte bir defadan fazla bir defa göndermeyi önermiyorum. Kalitenin her zaman miktarını yendiğini unutmayın. Daha az yayınlamak anlamına gelse bile, sadece harika fotoğraflar paylaşmak daha iyidir.
Altyazı ekleyerek fotoğraflarınızı daha ilgi çekici ve değerli hale getirin. Bir soru sorun, bu resmi nasıl çekeceğinize dair hikayeyi anlatın veya resimle ilgili yararlı bir ipucu ekleyin.
Son olarak, takipçilerinize iyi davran. Yorumlarına ve sorularına cevap verin. “Teşekkür” deyin ya da onların sorularını cevaplayın.

Instagram Ünlü Nasıl Olmalı?

Bu eğitimdeki ipuçları, daha fazla gerçek Instagram takipçisi edinmenize yardımcı olacaktır. Unutmayın, en önemli takipçiler fotoğraflarınızı takdir edenlerdir.
İşte, üç kolay adımda ünlü olmanın nasıl olabileceğine dair hızlı bir özet:

Sadece en iyi fotoğraflarınızla çarpıcı bir Instagram feed’i oluşturun.
Diğer kişileri takip ederek ve resimlerine yorum yaparak farkedin. Fotoğraflarınızın daha fazla kişi tarafından görülmesini sağlamak için alakalı hashtag’ları kullanın.
Instagram takipçileri ile etkileşim. Fotoğrafları düzenli olarak yayınlayın ve yorumlara ve sorulara cevap verin.

Cevap Yaz

Your email address will not be published.