Instagramdan Yeni Bir Uygulama: DİRECT

0

Instagramdan Yeni Bir Uygulama: DİRECT

Instagram yeni bir uygulama geliştirilmiştir. Bu uygulamada kullanıcılar doğrudan mesajlaşabiliyor ve daha hızlı iletişimde oluyorlar. Bu uygulamanın adı: Direct.

Instagram, Direct uygulamasında özel mesajlar için instagramdan bağımsız bir uygulamayı test etmiştir ve uygulamaya geçirmiştir. Snapchat’in yaptığı gibi aynı şekilde kameraya açılan Direct, bugün altı ülkede Android ve iOS’ta kullanıma sunulacak: Şili, İsrail, İtalya, Portekiz, Türkiye ve Uruguay. Direct’i yüklerseniz, gelen kutusu Instagram uygulamasından kaybolur ve sadece mesajlaşma uygulamasında erişilebilir. Instagram, Direct’i golabal pazarda tanıtıyor. Bu uygulama Facebook’a Messenger ve WhatsApp’ın yanında üçüncü bir popüler mesajlaşma aracı sağlayabilir.

Direct uygulamasının oluşturulmasına dair instagramın mantığı, özel mesajların, herkese açık olarak yayınlanmak üzere bir uygulama içinde yaşadığında bu iyi olmayacaktır. Bu yüzden özel mesajların yer aldığı uygulama daha güvenli olacaktır.Uygulamayı hayata geçiren şirket şunları dile getirmiştir“Instagram’ın tüm anlarınız için bir yer olmasını istiyoruz ve yakın arkadaşlarla özel paylaşımlar yapmak bunun önemli bir parçası.” “Direct, son dört yılda Instagram’da büyüdü, ancak kendi başına kalsa daha da iyi bir hale getirebiliriz. Direct, kameralı, bağımsız bir uygulama olduğunda, özel paylaşım için en hızlı ve en yaratıcı alanı oluşturmak için sınırları zorlayabiliriz. ”


Facebook daha önce böyle bir geçişi üstlenir. 2014 yılında şirket , amiral gemisi uygulamasında mesajlaşmayı kapattı ve kullanıcıları Messenger’ı indirmeye zorladı. CEO Mark Zuckerberg, “Cep telefonunda, her uygulama sadece iyi bir şey yapmaya odaklanabilir” dedi . “İnsanlardan başka bir uygulamayı yüklemelerini istemek kısa süreli ağrılı bir şeydir, ancak bunun zamanla daha iyi ve kullanışlı olduğu görülmüştür.

Doğrudan mesajlaşma aslında Instagram’da daha sonradan yapılmış olsa da , şirket, birçok yeniden tasarlamanın ardından 2017 nisan ayı itibariyle 375 milyon aylık kullanıcı biriktirdiğini belirtti.

Cevap Yaz

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.