İntel Altı Çekirdekli i9 İşlemciyi Dizüstü Bilgisayarlara Taşıyor

0

İntel Altı Çekirdekli i9 İşlemciyi Dizüstü Bilgisayarlara Taşıyor

Dizüstü bilgisayarlar için en yeni 8. nesil Core sistemi ile Intel, daha fazla masaüstü bilgisayara yüksek performans sunmaya odaklanmıştır. Yeni altı çekirdekli güçlü işlemciye, Core i9-8950HK işlemciyi masaüstü bilgisayarlara taşıyor.

Intel, genel performans söz konusu olduğunda Core i9 mobil CPU’nun 7. nesil i7’den yüzde 29 daha hızlı olduğunu iddia ediyor. Warhammer II oynarken% 41 daha iyi ; Adobe Premiere Pro’da 4K video düzenlerken yüzde 59 daha hızlı. Doğal olarak, çoğu tüketicinin ihtiyaç duyduğu bir çeşit işlemci değil, ama oyun yayınlayıcıları ve içerik oluşturucuları için bir nimettir. 8950HK, 4.8GHz’e kadar tek çekirdekli Turbo Boost hızlarına sahiptir ve tamamen kilidi açılmıştır, bu sayede kolayca overclock edebileceksiniz. Core i7 8th nesil CPU’lar da var, Core i7-8750H ve 8850H, ikincisi de kısmen açıldı.

Intel ayrıca bugün ana dizüstü ve masaüstü bilgisayarlarda hedeflenen yeni 8. nesil çipleri piyasaya sürüyor. Şirketin üst düzey seçenekleri, hatta düşük güçlü ultra taşınabilir seçenekleri kadar iyi değiller, ancak ortalama alışveriş yapan kullanıcılar için kayda değerdir. Yeni Core i3 ve i5 sistemlerinin yanı sıra 4.5Ghz’ye kadar Turbo Boost hızlarına sahip bir i7 içerirler. Masaüstü tarafında, ev sineması bilgisayarları ve daha az zorlu kullanımlar için ideal olacak düşük güçte sistemler ve Walmart raflarında bilgisayarlarda bulunacak yeni i3 ve i5 modelleri var. Bunların çoğu hala altı çekirdek sunuyor, bu yüzden hala son nesilden yükseltme yapıyorlar.

Tüm yeni işlemciler ve beraberindeki işlemci setleri, bilgisayarınızın performansını hızlandıran temel olarak büyük önbellek modülleri olan Intel’in Optane teknolojisini destekleyecektir . Özellikle daha yavaş mekanik sabit disklerin performansını önemli ölçüde hızlandırabildikleri için dizüstü bilgisayarlarda özellikle faydalıdır. Intel, 1 terabaytlık sabit disk ve bir SSD önyükleme diski kullanırken, oyun seviyelerinin Core i7 8750H’de 4.7 kat daha hızlı yüklenmesine yardımcı olduğunu iddia ediyor.

Cevap Yaz

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.