IPhone 7 ve 7 Plus’ta Yaşanan Mikrofon Sorununun Yazılım Kaynaklı Olduğu Doğrulandı

0

IPhone 7 ve 7 Plus’ta Yaşanan Mikrofon Sorununun Yazılım Kaynaklı Olduğu Doğrulandı

Apple, iOS 11.3 veya sonraki sürümlerini çalıştıran sınırlı sayıda iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modelini etkileyen bir mikrofon sorununu olduğunu bildirdi.

Apple, bu hafta Apple Yetkili Servis Sağlayıcılarına dağıtılan bir dahili belgede, telefon görüşmeleri sırasında etkilenen müşterilerin gri renkli bir hoparlör düğmesiyle karşılaşabileceğini söyledi. Sorun, etkilenen müşterilerin telefon görüşmeleri veya FaceTime görüntülü sohbetleri sırasında duyulmasını da engelleyebilir.

Apple Yetkili Servis Sağlayıcılarına, müşterilerinden, problemi hafifletip düzelmediğini görmek için, iPhone’larına bağlı Bluetooth kulaklıklarını veya diğer ses aksesuarlarını çıkarmaları veya kapatmaları için müşterilere sorular sorulmuştur.
Bir çağrı sırasında hoparlör düğmesi gri renkte kalırsa, servis sağlayıcılara sesli tanılama çalıştırması talimatı verilmiştir. Etkilenen cihazlar, tanılama panelinde bir “aygıt dock tespit edemedi” veya “aksesuar desteklenmiyor” uyarısı gösterecektir, bu durumda servis sağlayıcı iPhone için bir onarım başlatabilir.

Etkilenen iPhone 7 veya iPhone 7 Plus artık garanti kapsamında değilse, Apple servis sağlayıcılarının bu özel sorun için bir istisna talep edebileceğini söylüyor. Apple’ın dokümanı, onarımların ücretsiz olarak tamamlanıp tamamlanmayacağını belirtmez, ancak şartlar göz önüne alındığında bu muhtemel görünmektedir.

IOS 11.3 ve sonraki yazılım sürümlerinin neden bazı iPhone 7 ve iPhone 7 Plus birimlerindeki mikrofonları istemeden devre dışı bıraktığı açık değil. Apple, bazı cihazların onarım gerektirebileceğinden bahsetmektedir, bu da yazılım güncellemesinin bir şekilde bir donanım bozukluğuna neden olabileceğini düşündürmektedir, ancak bilgi eksiktir.

Etkilenen müşteriler, Apple Yetkili Servis Sağlayıcısı veya Genius Bar’la bir Apple Store’dan İletişim Destek sayfası aracılığıyla randevu alabilir : iPhone → Onarımlar & Fiziksel Hasar → Alıcı veya Hoparlörlerle Duyamaz → Dahili Hoparlör → İçeri Getir Tamir için.

Cevap Yaz

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.