iPhone 8 ve 8 Plus incelemesi: Küçük Dozlarda Değişiklik

0

Artık herkes biliyor ki akıllı telefonların yeni modellerinde ekranlar büyüyor, ancak çerçeveler küçülüyor. Apple bu gidişatı hissetti ve buna karşılık iPhone X’i hazırladı . Ancak, bu geçişi daha az rahatsız edici hale getirmek için iPhone 8 ve 8 Plus’ı da yaptı .
Tüm iPhone’ların yakında iPhone X’e benzeyeceğinden şüpheleniyorum ama 8 ve 8 Plus, Apple’ın geleceğe bakışını kolaylaştırmak isteyen kullanıcılar için ustalıkla kurulmuş, yüksek performanslı cihazlardır. Belki de bunlar Apple’ın yaptığı son geleneksel iPhone’lar olabilir.

İphone8’in Artıları Nelerdir?
 • Kusursuz performans
 • Mükemmel yapı kalitesi
 • Mükemmel fotoğraf makinesi
 • Kablosuz şarjı iyi çalışıyor
 • Erken AR uygulamaları çok etkileyicidir
Eksileri
 • Tasarım bazıları için çok tanıdık olacak
 • Çift kamera yok
 • Rakipleri kadar suya dayanıklı değil

IPhone 8 küçüktür ancak boyutunun sizi kandırmasına izin vermeyin: Bu inanılmaz güçlü bir makine. İçindeki A11 Bionik çip, oyunların ve arttırılmış gerçeklik uygulamalarının sorunsuz çalışmasını ve telefonun 12 megapiksellik kamerasının daha gelişmiş olmasını sağlıyor. 8’in yeniden tasarlanan gövdesi, kablosuz şarj işlemine de izin veriyor (nihayet!), Ancak Apple’ın tasarımını güncellemek için daha fazlasını yapmasını diliyoruz. Ve tabiki her şey mükemmel değil: iPhone 8 hala bazı rakiplerine göre suya dayanmıyor ve 8 Plus’da bulunan çift kameradan yoksun. Yine de, klasik Apple tarzı ve üst düzey performansın bir karışımını isteyen hayranlar için iPhone 8 mükemmel bir seçenektir.

İphone 8 Plus’ın Artıları
 • Kusursuz performans
 • Mükemmel yapı kalitesi
 • Çift kamera iyi çalışıyor
 • Katı pil ömrü
 • Erken AR uygulamaları etkileyicidir
Eksileri
 • Tasarım bazılarına fazla aşina olabilir
 • Portre aydınlatma modlarının çalışması gerekir
 • Tutmak için rahatsız edici olabilir
 • Rakipleri kadar suya dayanıklı değil

IPhone 8 Plus, iPhone 8 ile güçlü bir temeli paylaşıyor, ancak birkaç özellik küçük kardeşine göre belirgin bir avantaj sağlıyor. 12 megapiksellik çift kamera, kullandıklarımızın en iyilerinden biri ve daha büyük batarya, iPhone 8’den daha uzun süre şarj edeceği anlamına geliyor. Apple’ın şimdiye kadar ürettiği en iyi büyük telefon olsa da, biraz daha uzun , biraz daha ağır vücut, en büyük rakiplerinden bazılarına kıyasla biraz hantal olmayı sağlar.

Donanım
iPhone X Apple’ın akıllı telefonlara olan yaklaşımını önemli ölçüde değiştirdi. Apple, mobil geleceğin neye benzeyeceği konusunda bize bir resim verdi. iPhone 8 ve 8 Plus’ın karşılaştırması esnasında daha donuk görünmesi şaşırtıcı mı? Açıkça söylemek gerekirse, kötü tasarlanmış değil. Sadece iPhone’un estetiği, 6 yıldan bu yana pek değişmedi.
İphone 8, 7 Plus kadar kalın ama hepsinden daha ağır. Ağırlığının ve çerçevelerinin kombinasyonu 8 Plus’un rahatsız edici büyük akıllı telefonlardan biri olmasını sağlıyor.
Apple son olarak 32 GB depolama katmanını düşürerek 64 GB düşük uçta, 256 GB üst seviye modellerde bıraktı. Her ne kadar her zamanki gibi, daha büyük pil ve gelişmiş çift kamera, eğer artan boyutla baş edebiliyorsanız, 8 Plus’ı daha çekici hale getiriyor.

Görüntülme ve Ses
iPhone 8 8 inç 5.5 inç, 1080p ekrana sahipken, 1.334 x 750 çözünürlükte çalışan 4.7 inç IPS LCD ekran kullanıyor. Bunlar önceki modellerde gördüğümüz boyut ve çözünürlüklerle tamamen aynıdır. Bu yeni ekranların her ikisi de iPhone 7’nin yaptığı gibi geniş DCI-P3 renk gamutuna uyuyor ve iPhone 8 ekranlarının ikisi de geçen yılki sürümlerden daha parlak veya daha yüksek kontrasta sahip değil. Başka bir deyişle, iPhone 8 ve 8 Plus’da kullanılan ekranlar çoğunlukla değiştirilmesi gerekenlerle aynıdır.

Apple , yeni telefonlarına iPad Pro’nun en yararlı özelliklerinden birini nakletti . Gerçek Ton olarak adlandırılıyor ve mevcut ışık koşullarını yorumlamak ve ekranın renk sıcaklıklarını değiştirerek, nerede olursanız olun beyazları ve renkleri dengeli tutmak için ortam ışığı algılayıcı kullanıyor.

Geçen yılki modellerde olduğu gibi, bu ekranlar tarafından desteklenen geniş renk gamutu, biraz görsel biraz da daha fazla güç ve canlılık kazandırıyor. Özellikle, kırmızılar ve sarılar biraz daha dramatik bir şekilde patlama eğilimi gösterirken, maviler daha pürüzsüz ve daha derin görünüyor. Peyzaj çekimleri bu genişleyen renk alanından en çok fayda sağlar, ancak bu değişikliklerin bazılarını fark edemeyebilirsiniz.

Ancak, kesinlikle ses kalitesinde bir fark göreceksiniz. IPhone 8 ve 8 Plus, geçen yıl aldığımız seslerden daha yüksek sesle, daha güçlü bir stereo hoparlör seti kullanıyor. Apple, eskisine nazaran yaklaşık yüzde 25 daha yüksek olduğunu söylüyor ve dürüst olmak gerekirse, kulaklarımın bu kadar seçici olacağına dair bir özelliğim yok.

Yazılım
İlk bakışta iOS 11 hala klasik IOS’a benziyor. Geçen yıl Apple Music ile başlayan büyük metinlerle vurgu hızla yayılıyor; bu nedenle Mesajlar, Fotoğraflar ve ötesinde büyük, keskin başlıklar görebilirsiniz.

Kontrol Merkezi yeni bir görünüme kavuştu.

Bu arada, klasik bildirim merkezi artık mevcut değil – ekranın üst kısmından aşağıya doğru kaydırmak temelinde kilit ekranında bildirim gönderiyor. Bildirimlerin hepsini tek bir adımda temizlemek basit olsa da uygulamaya göre grup bildirim seçeneklerini eklemek daha iyi olmaz mıydı?

Apple’ın sanal asistanı da bazı önemli iyileşmeler aldı. Artık (tercihinize bağlı olarak) daha önce hiç olmadığı kadar doğal bir ses çıkarıyor. Bir süre Mandarin öğrenmeye çalışıyordum (ve başarısız oldum), bu nedenle çok dilli tercümeleri ve tekrarlanabilir telaffuzları çok yardımcı oldu.

“Usta bir iktisatçı…bir dereceye kadar matematikçi, tarihçi, devlet adamı ve filozof olmalı…Geçmişin ışığında, geleceği amaçlayarak bugünü çalışmalı. İnsan doğasının hiçbir parçasını, dikkatinin dışına atmamalı…Bir sanatçı kadar soğuk ve dürüst, buna karşılık bazen bir siyasetçi kadar dünyaya yakın olmalıdır.”. John Maynard Keynes

Cevap Yaz

Your email address will not be published.