Iphone İşlemcilerini Üreten Fabrikalara Virüs Sızdı,Üretime Ara verildi

0

 

İPhone’un ana işlemcisinin tek üreticisi, üretim araçlarının bir kısmının enfekte olduğunu ve sorunun içerilip bazı üretime geri döndüğünü söylerken, fabrikalarının birçoğu pazar gününe kadar yeniden çalışmadı. Virüs bir hacker tarafından tanıtılmadı, şirket bir açıklamada ekledi.

Apple ve Qualcomm Inc. gibi şirketler için dünyanın en büyük cips üreticisi olan TSMC’yi hedef alanın kim olduğu belli değil. Bir virüsün TSMC tesisini ilk kez piyasaya sürdüğü ilk kez , dünyanın dört bir yanındaki şirketleri işletmeleri askıya almaya zorlayan WannaCry cyberattacks’ı hatırlatıyor. Ransomware kökleri gibi. TSMC şu anda çözümler üzerinde çalışıyor, ancak enfeksiyon derecesinin fabrikadan fabrikaya değiştiğini ve durumu değerlendirdikten sonra Pazartesi günü daha fazla bilgi sağlayacağını söyledi.

Baş Finans Sorumlusu Lora Ho, Bloomberg News’e telefonla verdiği demeçte, “TSMC daha önce virüsler tarafından saldırıya uğradı, ancak bu bir virüs saldırısının üretim hatlarımızı ilk kez etkiledi.” Bozulmanın bir sonucu olarak ne kadar gelir kaybedeceğini ya da etkilenen tesislerin iPhone çiplerini oluşturmaya dahil olup olmadığı hakkında bie bilgi vermedi.

Cevap Yaz

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.