Para Ekonomi Blogu Borsa Dolar Euro Altın Pazarlama Reklam Haber analiz Paranomist iibf iktisadi bilimler fakültesi Haberleri ingilizce makaleler piyasalar

İşimiz İnsan – Çalışan Memnuniyeti

0

Bence insan kaynakları uzmanının en büyük sorumluluğu ÇALIŞAN MEMNUNIYETİ’dir.

En önemli nokta bu aslında, sadece onları işe almak değil,çalışanın firmaya uyum sağlayıp sağlamadığı,kendilerine verilen haklardan yeteri kadar faydalanıp faydalanmadığı ,kısaca bizimle çalışmaktan,hayatından memnun olup olmadığı bizim için en önemlisi olamalı…
çünkü hayatından memnun olan insan işte, arkadaşlıkta ,ozel hayatında da mutlu olan insandır.

Birçok işletmecilerden ve çevremden duyduğum bir söz var çalışana ne kadar çok verirsen okadar şikayet eder ve ister.Aslında çok hatalı ve yanlış bir bakış açısıdır.Çalışanlar söylendiği gibi nankör ve vefasız değildir.sürekli kontrol altında tutulur istekleri karşısında iyileşmeye yönelik uygulamalar yapılırsa o işyeri hayatından memnun ve mutlu bir çalışanla dahada çok başarıya ve hedeflerine ulaşır.

Tek gerçek bu aslında çalışanlarımızı memnun etmezsek,verim alamayız ve memnun müşteri kazanamayız.çünkü mutsuz bir çalışan asık suratlı sadece saat doldurmaya çalışan ,kısa cümleler kuran,işini eskisi kadar önemsemiyen biri olur ve biz müşteri memnunıyeti yakalayamayız. yapmamız gereken tek şey çalışanlarımızın şikayetlerini,isteklerini,önemsemeli ve çözüm bulmaya çalışmalıyız.hangi sektör olursa olsun hayatından bezmiş bir personelle müşteriye cevap veremeyiz hizmet veremeyiz,işler hep aksar,takipsiz ve disiplinsiz bir işleyiş elde ederiz.

Önce çalışanımızın yaşam kalitesini iyileştirmeli,gülümsemesini sağlamalıyız.Aslında inanın konu sadece para değil çalışanlara insanca yaklaşıp iyi bir dinleyici olmayı başarırsak,problemleri çözmeyi başarırsak mutlu bir çalışan mutlu bir işveren oluruz.ve  en önemlisi ve korkmamız gereken insan susan ve sesız kalan insandır.Bir çalışan susuyorsa korkmak lazım bu ümidini kesmiş olduğunu gösterir, bu şekilde verim alamaz hatta ıletişim kuramayız.önce iletişim  evet iletişim bu iş hayatında ve özel hayatımızda da en önemli olan nokta ıletişim yoksa karşındaki insandan hiç bir şey  bekleyemezsin.

iyi bir iletişim karşılığında mutlaka iyilik getirir. Evet işimiz zor İNSAN  zor olabilirama yaklaşım ve iletişim  bunları önemseyerek zoru başarabiliriz. dediğim gibi ÇALIŞANIMIZ MUTLU BİZ MUTLU.

İNSAN KAYNAKLARI UZMANI

Cevap Yaz

Your email address will not be published.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.