İşletmeler Gelecekte Yapay Zekayı Nasıl Kullanabilir?

0

İşletmeler Gelecekte Yapay Zekayı Nasıl Kullanabilir?

Yapay zeka için heyecan verici fırsatlar bir dizi ticari süreçte tanımlanmıştır ve bu teknoloji uzmanlar tarafından birçok gelişmenin yaşanacağını öngörmesine sebep oluyor.

Rolls-Royce’un teknoloji direktörü Paul Stein, “Yapay Zeka ile ilgili en heyecan verici şeyin bilinmeyen doğası olduğunu düşünüyorum” diyor. “Şu anda, kimse bizi nasıl etkileyeceğini bilmiyor – ama yaptığımızın çoğunu değiştireceğini biliyoruz.”

Yapay zekanın hayatlarımızı dönüştürdüğü sayısız yolu zaten görüyoruz; ama soru şu, onu nereye götüreceğiz? Stein, “Ürünlerimizi nasıl tasarladığımız, ürettiğimizi ve desteklediğimizi değiştireceğimizi biliyoruz” diyor. “İşimizi nasıl yürüttüğümüzü etkileyeceğini biliyoruz ve kesinlikle müşterilerimizi etkileyecek. Ama bunun ötesinde, gerçekten bilmiyoruz. ”

Alan Turing Enstitüsündeki Yapay Zeka programının program yöneticisi olan Dr. Adrian Weller, geleceğin beklentileri için de hevesli. “İleriye baktığımızda, Yapay zekayı bir sonraki seviyeye taşımamıza gerçekten yardımcı olabilecek birçok heyecan verici teknik zorluk var” diyor. “Büyük bir meydan okuma, bir dizi yeni uygulamayı mümkün kılmak için sağduyulu akıl yürütmeyi nasıl başlatabileceğimiz olacaktır.”

Bu arada, Rolls-Royce’un mühendislik şefi Terence Hung, yapay zekanın şirketlerin uzun süredir devam eden süreçlerini değiştirmesine yardımcı olacağına inanıyor. “Sanırım, geleneksel şeylerin yapılma şekilleri karşısında meydan okuyacağız ve bu teknolojiler deneyimlemek için fırsatları açacak” diyor. “Örneğin, tasarım sürecinde, yapay zekanin bir gün tasarım mühendislerinin neler yaptığını öğrenebileceği ve çok az insan veya uzman girdisi ile yeni tasarımlar önerebileceği bir vizyonum var.”diyor

R 2 Data Labs 2017 Aralık ayında Rolls-Royce tarafından kurulduğundan beri, bu yenilikçi teknolojiyi kullanmak için yeni yollar kullanıyor. “Müşterilerimizin yapay zeka gibi araçlarla neler yapabileceğimiz konusunda gerçekten heyecanlı olduğunu düşünüyorum çünkü onların işlerini yakından takip ediyoruz” diye açıklıyor. “Asıl ihtiyaçlarının nerede olduğunu biliyoruz ve bu problemleri çözmek için yeni teknikler kullanmaya başlayabiliriz.”

Her ne yapay zekanın nasıl çalıştığımızı tam olarak nasıl değiştireceğini söylemek zor olsa da, Bay Lee-Warren geleceğin parlak olduğuna inanıyor: “Rolls-Royce, işletmeler için gerçek ticari değişim ve dönüşüm sağlamak için Yapay Zeka ve veri analizlerini nasıl kullanabileceğimiz konusunda fırsatlarla doludur. ”

“Usta bir iktisatçı…bir dereceye kadar matematikçi, tarihçi, devlet adamı ve filozof olmalı…Geçmişin ışığında, geleceği amaçlayarak bugünü çalışmalı. İnsan doğasının hiçbir parçasını, dikkatinin dışına atmamalı…Bir sanatçı kadar soğuk ve dürüst, buna karşılık bazen bir siyasetçi kadar dünyaya yakın olmalıdır.”. John Maynard Keynes

Cevap Yaz

Your email address will not be published.